Dobra passa Andreasa Koflera

by - 1:59 PMDzień Dziecka 2018 roku Andreas Kofler zapamięta na całe życie. Dokładnie 1 czerwca bieżącego roku, państwo Koflerowie doczekali się pierwszego potomka. Z powodu narodzin córki Luise, skoczek opuścił drugie z trzech dotychczasowych zgrupowań ekipy Andreasa Feldera. Po spędzeniu czasu ze swoją córeczką, skoczek z Innsbrucka wrócił zmotywowany do pracy i wziął udział w obozie treningowym w południowej Austrii.
Zgrupowania w Karyntii są zawsze wyjątkowe, ponieważ liczne obiekty w Villach i Planicy dają nam szeroki wachlarz możliwości. Ułatwia mi to dokładnie to, czego potrzebuję, aby nadrobić braki względem pozostałych członków grupy. Robię stałe postępy, a obserwacja reszty zespołu uzmysławia mi, nad czym muszę jeszcze popracować. Najważniejsze, że cała reprezentacja jest pozytywnie nastawiona i w każdym z nas widać wolę walki – powiedział.
Prawie roczna przerwa dla wielu byłaby zbyt trudnym doświadczeniem, jednak Andreas Kofler to człowiek, który nigdy się nie poddaje. Z powodu problemów zdrowotnych, Kofler cały poprzedni sezon musiał spisać na straty. To sprawiło, że zaczął patrzeć na sport z zupełnie innej perspektywy. Aktualnie największym celem austriackiego skoczka są Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w Seefeld zimą 2019 roku. Ma on nadzieję, że odniesie na nich sukces.
Nowy trener austriackich skoczków, Andreas Felder bardzo cieszy się, że  Andreas Kofler wrócił do drużyny. Według trenera, Kofler to nie tylko bardzo doświadczony skoczek, ale także miły facet, którego obecność w drużynie jest wartością dodatnią. Skoczkowi z Innsbrucka nigdy nie brakowało motywacji i zapału do trenowania, i to nie zmieniło się nawet teraz, po rocznej przerwie. Felder powiedział, że skoki, jakie wykonuje obecnie Kofler są na bardzo dobrym poziomie i do sezonu wszystko powinno być w jak najlepszym porządku. 
Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na nadchodzący sezon. Już niedługo przekonamy się, w jakiej formie jest Andreas Kofler i czy uda mu się wspiąć na wyżyny swoich możliwości. Być może znowu zobaczymy "Kofiego" na podium konkursów Pucharu Świata.

Źródło: Komunikat prasowy OSV

You May Also Like

0 komentarze