Apoloniusz Tajner ponownie wybrany na prezesa PZN!

by - 11:29 PM

fot: sport.onet.pl
 
W ostatni dzień czerwca w Krakowie odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Narciarskiego, podczas którego wybrano prezesa i władze PZN. Najwyższe stanowisko naszej federacji ponownie objął Apoloniusz Tajner.
 
84 delegatów z całej Polski zjechało do Krakowa, aby wziąć udział w Zjeździe organizowanym przez Polski Związek Narciarski. Rozpoczął się on od minuty ciszy poświęconej upamiętnieniu zmarłych działaczy i sportowców, którzy odeszli od ostatniego Zjazdu. Następnie Apoloniusz Tajner odczytał sprawozdanie Prezesa Zarządu PZN. Przedstawił w nim sukcesy polskich narciarzy, rozwój programów młodzieżowych, planowane inwestycje. Prezes podziękował też wszystkim osobom, które współpracują z Polskim Związkiem Narciarskim. Na zakończenie zaprezentował krótki filmik z Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu - było to nagranie ceremonii wręczenia złotego medalu Kamilowi Stochowi.
 
W Krakowie wręczono także tytuły Członków Honorowych PZN. Powędrowały one do Szymona Krasickiego, Heleny Leszczyńskiej, Grzegorza Kotowicza, Jana Szturca, Adama Zająca, Czesława Fludera, Barbary Sobańskiej, Zofii Kełpińskiej i Piotra Nowackiego.
 
Kandydaturę na prezesa Polskiego Związku Narciarskiego zgłosiła tylko jedna osoba. Zgadnijcie kto. Tajner pełni tę funkcję od 2. lutego 2006 roku. Tym razem otrzymał on 75 głosów za, a 9 kolejnych było nieważnych. Apoloniusz Tajner objął fotel prezesa PZN na następne cztery lata. Jest to jego ostatnia kadencja, więcej nie będzie mógł startować w wyborach na to stanowisko.
 
Ustalono również nowych członków zarządu PZN. Zostali nimi: Wojciech Gajewski, Teresa Socha, Jarosław Konior, Marcin Blauth, Zbigniew Wuwer, Wojciech Gumny oraz Marek Pach.
 
Komisja Rewizyjna składała się natomiast z Marii Twardoch, Kazimierza Kiliana, Macieja Wasylkowskiego i Jana Brai.
 
źródło: pzn.pl

You May Also Like

0 komentarze