Obsługiwane przez usługę Blogger.

Zapomniane skocznie - Naruko

by - 10:12 AM
Dzisiaj w naszym cyklu "Zapomniane skocznie" znowu przeniesiemy się do Japonii.
W prefekturze Miyagi leżącej w regionie Tōhoku znajduje się miasto  Naruko- Onsen, które słynie z gorących źródeł. To w tym mieście została wybudowana skocznia, którą chciałabym Wam dziś krótko przedstawić - Naruko.

Skocznia została wybudowana w latach 50. ubiegłego wieku. Punkt konstrukcyjny skoczni usytuowany był na 80. metrze. Przez pewien czas służyła japońskim zawodnikom do treningów, jednak z czasem trenerzy przenieśli się na bardziej nowoczesne obiekty i Naruko została opuszczona. Mijały lata, w ciągu których skocznia niszczała, aż w końcu została zamknięta, ponieważ mogła stwarzać zagrożenie dla zwiedzających. Skocznia nie posiadała igielitu. Tuż obok Naruko znajdowała się jeszcze jedna skocznia, której punkt konstrukcyjny znajduje się na 50. metrze.

Dzisiejsi ludzie to perfekcjoniści i esteci, dlatego wolą piękne i nowoczesne budowle, a nie te stare i niszczejące. Każdemu miłośnikowi skoków narciarskich na widok taki, jak ten widoczny na zdjęciach, kraje się serce. Czas jednak pędzi nieubłaganie i jeżeli się o coś nie dba i się w to nie inwestuje, to nie ma szans aby to przetrwało. Niech dzisiejszy widok na opuszczoną Naruko będzie dla Was powodem do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia się nad wieloma różnymi rzeczami.

 fot. skisprungschanzen.com


fot. skisprungschanzen.com


źródło: skisprungschanzen.com

You May Also Like

0 komentarze