W roli głównej - Bor Pavlovcic

by - 8:52 PMPrzychodzimy do was z kolejnym wywiadem, a co za tym idzie, kolejny skoczek udzielił nam bardzo fajnych i wyczerpujących odpowiedzi. Tym razem padło na 19-letniego skoczka ze Słowenii. Bor Pavlovcic, którego w tym sezonie oglądaliśmy tylko w Planicy ma za sobą już kilka występów w Pucharze Świata. Na swoim koncie zebrał w sumie 36 punktów, a jego kariera dalej się rozwija. W sezonie 2018/19 będzie występował w młodzieżowej kadrze A pod okiem Janiego Grilca. Co nam powiedział krótko po sezonie? Przekonajcie się sami! 


Julia: Jak zaczęła się Twoja kariera skoczka?
Bor: Od 2003 roku chodzę na konkursy, które odbywają się w Planicy. Mój tata jest odpowiedzialny za noszenie tam flagi. W 2006 roku powiedział mi, że dostanę jego flagę, ale ja mu powiedziałem, że nie chce jego flagi, chce tylko skakać w Planicy.

J: Czy pamiętasz swoje pierwsze skoki?
B: Tak. Było to latem 2006 roku w Planicy. Skoczyłem ze skoczni K8 i to było naprawdę ekscytujące. 

J: Co czujesz, gdy siedzisz na belce startowej?
B: Czasem myślę o skoku, który zamierzam wykonać. Czasami myślę o wietrze albo o tym, jak bolą mnie stopy w tych butach. Więc tak, dziwne mam tam myśli. 

J: Która skocznia jest Twoją ulubioną i dlaczego?
B: Muszę powiedzieć, że jest to moja "domowa" skocznia do lotów, czyli Planica K200.

J: Jedno najlepsze wspomnienie w twojej karierze?
B: Mam wiele dobrych wspomnień, więc naprawdę nie mogę się zdecydować. Bardzo dobrze wspominam Sapporo, bo tam stanąłem pierwszy raz na podium Pucharu Kontynentalnego i zdobyłem pierwsze punkty Pucharu Świata. Kolejnym wspomnieniem jest pierwsze zwycięstwo w Pucharze Kontynentalnym w Planicy i loty narciarskie w Planicy. 

J: Kto jest Twoim najlepszym przyjacielem w zespole?
B: Nie mam najlepszego przyjaciela w zespole. Lubię spędzać czas ze wszystkimi, oni wszyscy są świetni. 

J: Co lubisz robić po zakończeniu sezonu?
B: Lubie odpoczywać. Naprawdę chciałbym wyjechać na wakacje, ale niestety wciąż jestem w szkole, więc nie mogę sobie na to pozwolić. Więc skończonym sezonie chodzę do szkoły i ciężko pracuje. 

J: Co sądzisz o polskich fanach skoków narciarskich?
B: Myślę, że tworzą najlepszą atmosferę. Są świetni w dopingowaniu zawodników i często czuję, że kibicują też innym narodom, a nawet mnie! 

J: Kto jest Twoim ulubionym skoczkiem narciarskim?
B: Bardzo lubiłem Bjorna Einara Romoerena, Antonina Hajka. W tym sezonie natomiast zrobił na mnie wrażenie Robert Johansson.

J: Jakie są twoje cele na nadchodzący sezon?
B: Nie chcę rozmawiać o moich celach, ponieważ nauczyłem się, że coś bardzo szybko może się zaskoczyć i sprawić, że twoje cele będą łatwo lub trudno osiągalne. Więc zrobię wszystko, co będę mógł, i zobaczę, jak dobrze będę skakał. 


Źródło: informacja własna, wikipedia.org

You May Also Like

0 komentarze