Turniej Czterech Skoczni ma nowego prezesa!

by - 10:43 PM

www.fis-ski.com

Johann Pichler, z klubu narciarskiego w Bischofshofen, został nowym prezesem Turnieju Czterech Skoczni. Komitet organizacyjny ogłosił to podczas wiosennego spotkania w Monachium. 62-latek jest pierwszym, który reprezentuje wspomniany wcześniej klub na stanowisku przewodniczącego najważniejszej imprezy na świecie w jej 66-letniej historii. Pichler zastąpi na tym stanowisku Michaela Maurera z klubu narciarskiego w Garmisch - Partenkirchen.

"To oczywiście, wielki zaszczyt dla mnie, pełnić tę rolę jako pierwszy z Bischofshofen" - powiedział Austriak, który otrzymał Złotego Orła, nagrodę Turnieju Czterech Skoczni, symbolicznie przekazaną mu przez Maurera.

Pichler jest bardzo związany z międzynarodową społecznością skoków narciarskich. Ma z nimi dobre relacje. Pracował jako sędzia i delegat techniczny w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) przy ponad 120 konkursach. Przez 18 lat był głową komitetu organizującego finał TCS, a także dyrektorem klubu w Bischofshofen. Od 2 lat jest jego prezesem. 

Zmiana pozycji kierownika została przeprowadzona w sposób rotacyjny. Ponad 15 lat temu, przewodniczący czterech klubów narciarskich w: Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Bischofshofen, a także klubu sportowego Bergisel, zdecydowali, że prezesura konkursu austriacko-niemieckiego, będzie przekazywana co 3-5 lat. 

Johann Pilcher jest siódmym prezesem Turnieju Czterech Skoczni i trzecim Austriakiem na tej posadzie. Wcześniejsi liderzy to: Putzi Pepeunig (Innsbruck, 1952-1986), Hans Ostler (Ga-Pa, 1986-2003), Dietmar Hemerka (Innsbruck, 2003-2006), Claus-Peter Horle (Oberstdorf, 2006-2010), Alfons Schranz (Innsbruck, 2010-2015) i Michael Maurer (2015-2018). 

źródło: www.fis-ski.com

You May Also Like

0 komentarze