Obsługiwane przez usługę Blogger.

Top 10 skocznych piosenek według Oli

by - 9:15 PM

Hej! Dzisiaj przybywam do Was z kolejną odsłoną skocznych przebojów. Muzyka i sport to to, co tygryski lubią najbardziej co kocham całym sercem i możliwość połączenia ich razem jest spełnieniem moich marzeń. Perspektywa wybrania tylko 10 piosenek trochę mnie przeraziła, bo jak tu wybrać między tyloma kawałkami niosącymi masę wspomnień? Jednakże spięłam się, naciągnęłam swój kombinezon niczym Daniel Andre Tande i ruszyłam. Zaczynamy!
10. Coldplay & The Chainsmokers -  Something just like thisAbsolutny hit ostatnich miesięcy, chyba nie ma osoby która by go chociaż raz nie słyszała. Piosenka ta umilała mi oglądanie ZIO. Poza tym, chyba każda z nas kocha superbohaterów, a skoczkowie lecący nad tłumem kibiców mają w sobie coś, co kojarzy się z nadprzyrodzonymi mocami. No cóż, marzenia marzeniami, a my lecimy dalej!
9.Atticus Mitchell - Turn it all around

Dosyć mało znana piosenka, która kojarzy mi się przede wszystkim z wszelakimi wygłupami skoczków oraz z sezonem zimowym 2017/2018. Doskonale poprawia humor i z pewnością będzie towarzyszyć mi podczas moich wypraw, nie tylko na skoki.
8.  The Script – „Hall of Fame”Piosenka, która kojarzy mi sie z jednym z moich ulubionych skoczków, mianowicie z najstarszym z braci Prevc. Nie udawajcie, ze nigdy nie oglądaliście editów na yt z ulubionymi skoczkami...
7. Planica, PlanicaTego hitu nie mogło zabraknąć także w tym zestawieniu! Nie wierzę, że nie podśpiewywaliście jej pod nosem chociaż raz. Udowodniła nam ona, że każdy śpiewać może, nawet jeśli nie umie (zapraszam do obejrzenia wersji tej piosenki śpiewanej przez skoczków, znajdziecie ją na yt)6. Akcent - Przekorny los

Jaki kraj taki Elvis, czyli nasz polski król disco polo Zenon Martyniuk! Disco polo znają wszyscy, nawet jeśli się do tego nie przyznają, a skoczkowie szczególnie! Teraz czekamy tylko na wersję tej piosenki w wykonaniu naszych ulubionych zawodników (w końcu wiatr często z nimi gra w pokera)

5. The Neighbourhood - Sweater Weather

Może trochę dziwne, że akurat taka dosyć smutna piosenka kojarzy mi się ze skokami, ale słuchałam jej podczas tegorocznych zawodów. Towarzyszyła mi też wtedy, kiedy zdecydowałam, że nie chcę tylko oglądać skoków, ale też o nich pisać :)


4. Wilki - Bohema

Trochę dziwne, nieprawdaż? Co ma bohema do skoków? No, ale lecę bo chcę….. Zawodnicy naszego ulubionego sportu też lecą, bo chcą, my też lecimy nie wnikajmy na co i kogo, może kiedyś o tym porozmawiamy ale to już temat na inny post, a teraz przed nami ścisłe podium!
  
3. Jump Down Deep


Nie spodziewaliście się tutaj tego utworu? Jedna z najbardziej rozpoznawalnych skocznych piosenek, w której mamy możliwość podziwiania talentów wokalnych austriackich skoczków (nawet jeśli część piosenki jest recytowana). Kto jeszcze oprócz mnie nie może się pozbierać po solówce Krafta?

2.Enej - Kamień z napisem love


Zespół ten na pewno kojarzy się Wam ze skokami, ponieważ prawie na każdych zawodach możemy posłuchać paru ich piosenek. Miłość skoczków i dźwiękowców do Eneja jest niemal tak samo znana, jak ta do disco polo. 

1. Sławomir - Miłość w Zakopanem

I teraz absolutny number 1! Chyba nie muszę wiele mówić, miasto w tytule mówi samo za siebie. Zakopane jest niemal polską mekką dla kibiców skoków. Poza tym ja ciągle czekam na tą miłość w Zakopanem.. 

Wybór tylko paru utworów był mega ciężki, biorąc pod uwagę jak wiele piosenek kojarzy mi się ze skokami, jednak te zdecydowanie musiały znaleźć się na tej liście. Zapraszam do słuchania!

You May Also Like

0 komentarze