Obsługiwane przez usługę Blogger.

Top 10 skocznych piosenek według Jesi

by - 3:12 PM


Zbliża się LGP, a więc czas stworzyć playlistę, która umili podróż, w moim wypadku dość krótką, ale nawet idąc do kuchni lubię mieć słuchawki i tańczyć ku uciesze powszechnej beki wśród moich sąsiadów. Zazwyczaj wybór ulubionych rzeczy jest dla mnie banalny, ale z muzyką jest dość ciężko, ponieważ ilość piosenek jest zbyt duża, a mając wrażliwą na cudze nieszczęście duszę, ta już chlipie z powodu zdyskwalifikowanych w mojej "klasyfikacji generalnej".

10. Justin Timberlake - SexyBack

Każdy z nas miewa sytuacje, kiedy coś wejdzie nam do głowy i nie potrafi z niej już wyjść. Wyobraźcie więc sobie połączenie tego teledysku z trwającym sezonem skoków narciarskich oraz moją miłością do snu. Kochana matematyka mówi mi, że wychodzi dość głupi sen o tym, jak Michael Haybock stał się Justinem.

9. Sławomir - Miłość w Zakopanem

Hit, dzięki któremu miliony Polaków dowiedziało się, jak poprawnie odmieniać nazwę tego pięknego miasta. Przyznam, że sama miałam kiedyś z tym problem, o czym świadczy pamiętna pocztówka wysłana babci z napisem "Babciu, w Zakopanym jest fajnie!". Czemu tak nisko? Mając moich rodziców, którzy słuchają jej non stop, można poczuć już przesyt tą piosenką.

8. Mikolas Josef - Lie to meCzy tylko ja, gdy słyszę tę piosenkę, mam przed oczami znany wszystkim tyłek Stursy? Na 100% będę ją puszczać przed każdym jego skokiem!

7. Andreas Bourani - Auf Uns

Chyba nie było jeszcze konkursu w Niemczech, podczas którego nie dało się usłyszeć tej piosenki. Kojarzy mi się również z akcją dla Severina Freunda, po prostu kocham. Jedna z moich ulubionych niemieckich "szlagierów".

6. Jump Down Deep

Czy da się zrobić tego typu ranking bez umieszczenia tej piosenki? Nie, nie i jeszcze raz nie. Ktoś tak jak ja planuje chodzić po Wiśle i śpiewać to? Jeśli tak, to zapraszam, nie gryzę. Lepiej ośmieszać się grupowo niż samotnie.

5. Taconafide ft. Bedoes - 8 kobiet

Tak, wiem. Powiało teraz typową nastolatką z przedziału "Quebo i Taco to moja miłość", jednak gdybym w drodzę do Wisły mogła słuchać tylko jednej piosenki, 8 kobiet towarzyszyłoby mi aż do skoczni. 

4. Madcon - Glow

Pewnie wydaje Wam się, że za nic nie znacie, ale jestem pewna, że kojarzycie dawny popis taneczny Norwegów! Tak, to ta piosenka. Wystarczy parę jej sekund, a ja już widzę kochanego Toma Hilde, którego umiejętności taneczne niestety przypominają mój poziom.

3. Helene Fischer - Atemlos

Chyba odzywa się we mnie moja niemiecka dusza, skoro przybywam z kolejnym hitem naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli wybieracie się na skoki do Niemczech, musicie się przygotować na to, że minimum kilka razy to usłyszycie.

2. Planica, Planica

Kompletnie nie w moim stylu, ale jest w tym coś, co ma Sławomir bądź Zenek Martyniuk. Wiesz, że jest to słabe, dla niektórych wręcz żenujące, ale i tak bujałbyś się na parkiecie i wesoło podśpiewywał.

1. Alvaro Soler - La CinturaNaprawdę nie mam pojęcia, czemu wybrałam ją na pierwsze miejsce. Po prostu od samego początku miałam w sobie takie przekonanie, że musi się tutaj znaleźć. Chyba czasem warto posłuchać się intuicji.

You May Also Like

0 komentarze