Obsługiwane przez usługę Blogger.

Skoki dla opornych - przedskoczkowie

by - 9:39 PMKim tak właściwie jest przedskoczek?

Przedskoczek w definicji słownika języka polskiego, to skoczek oddający skok przed zawodnikami biorącymi udział w konkursie skoków narciarskich. Trochę masło maślane, prawda? Ale nie martwcie się, zaraz wszystko Wam się rozjaśni. 

Jest to skoczek, który nie bierze udziału w zawodach i faktycznie skacze przed uczestnikami danego konkursu. Jego zadaniem pomoc jury w dobraniu odpowiedniej długości rozbiegu i testowanie skoczni, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Może się jednak zdarzyć, że pogoda jest na tyle zła, że przedskoczek nie ma pozwolenia na oddanie skoku. Również wykorzystuje się go do testowania skoczni, które są nowe lub przeszły modernizację. Poza tym, skaczą także w przerwach zawodów, by przetrzeć tory najazdowe.

Głównie przedskoczkowie to zawodnicy młodzi, nie punktujący w zawodach Pucharu Świata. Czasem jednak możemy spotkać się z przedskoczkami, którzy już zakończyli karierę albo nie udało im się zakwalifikować do konkursu. Takimi osobami są:

- Maciej Kot - Horngacher zadecydował, że to właśnie Maciek nie weźmie udziału w kwalifikacjach do konkursu MŚ w Oberstdorfie br. i wcieli się w inną rolę, rolę przedskoczka.

www.tvn24.pl

- Stanisław Marusarz - emerytowany skoczek narciarski, podczas 12. Turnieju Czterech Skoczni w 1964 roku spróbował swoich sił właśnie jako przedskoczek w konkursie w niemieckim Garmisch-Partenkirchen.
www.wikipedia.org
- Martin Koch i Andreas Goldberger - obaj zakończyli już sportowe kariery ale nie rozstali się całkowicie ze skokami. Biorą udział w zawodach jako przedskoczkowie, dlatego też nie mogło ich zabraknąć w konkursie w Villach w 2017 roku. Goldiego jak i Kocha można zobaczyć z kamerą GoPro przyczepioną do kasku.


www.facebook.com
www.wikimedia.orgźródło: www.wikipedia.pl , źródło własne


You May Also Like

0 komentarze