Nowości u Słoweńców

by - 7:22 PM

Znalezione obrazy dla zapytania gorazd bertoncelj
(fot: siol.net)

W słoweńskich skokach po sezonie było sporo zmian, ale największą z nich była zmiana głównego szkoleniowca. Gorana Janusa zastąpił Gorazd Bertoncelj, który wcześniej pełnił funkcję trenera w kadrze młodzieżowej Słowenii, gdzie pracował z wieloma znakomitymi zawodnikami.

Każdy trener ma swoje pomysły, własne ćwiczenia. Każdy trener ma inny sposób pracy. Ćwiczenia są zmieniane, aby nie było monotonii. W końcu wszyscy chcemy tego samego, czyli osiągnąć najlepsze rezultaty. - powiedział nowy szkoleniowiec. Zaznaczył on również, że zawodnicy zaczęli pracować nieco inaczej. Bertoncelj mówił też, że ostatnio zostały przeprowadzone treningi siłowe, prędkości oraz ćwiczenia z akrobatyki.

W tej chwili sztab szkoleniowy zwraca uwagę na zdolności motoryczne. Tylko Jernej Damjan będzie pracował nad nieco innym programem. Będzie on się koncentrował głównie na poprawie kondycji. Mimo to, będzie on cały czas razem z resztą drużyny.

Do sprawy treningów odniósł się również Peter Prevc, który rozmawiał o nich z nowym trenerem. Siedzieliśmy przez trzy godziny, miał wiele do powiedzenia, wyjaśnił wiele, że możemy iść z rozwiniętymi i wspólnymi pomysłami na treningi. Powiedział mi, do czego jestem zdolny, że zrobimy  wszystko co w naszej mocy, aby to osiągnąć. - opowiedział najstarszy Prevc. Czołowy zawodnik słoweńskiej kadry dodał również, że w wielu dziedzinach istnieje sporo do poprawy, w szczególności  na poziomie psychologicznym. W kadrze A, psycholog Aleš Vičič i jego koledzy będą pracowali ze słoweńskimi skoczkami. 

W okresie przygotowawczym kadra A i młoda kadra A będą szkolone razem, a latem zostanie wykonany osobny plan dla każdej osoby. Pracujemy razem, a następnie zostaną przeprowadzone indywidualne rozmowy z zawodnikami. - powiedział Gorazd Bertoncelj.

W planach szkoleniowca są również przygotowania w Wiśle oraz Zakopanem, a także w Innsbrucku na Bergisel, gdzie w przyszłym roku tradycyjnie odbędzie się konkurs w ramach Turnieju Czterech Skoczni oraz jeden z konkursów Mistrzostw Świata, które organizuje sąsiednie Seefeld.


źródłó: siol.net

You May Also Like

1 komentarze

  1. Liczę na dobrą postawę Słoweńców w nowym sezonie. Zobaczymy jak wiele dobrego (mamm nadzieje, ze dobrego) przyniesie im zmiana trenera. Post super napisany, brawo dla autorki!

    OdpowiedzUsuń