Koniec kariery w cieniu skandalu

by - 9:13 PM

Foto: prosport.ro


Mamy dopiero maj, a już kolejny skoczek zakończył karierę. Tym razem jest to 20-latek z Rumunii, Sorin Iulian Pitea. Jego kariera była dosyć krótka, zaowocowała jednak olimpijskim złotem. Informację o zakończeniu tego rozdziału w swoim życiu przekazał za pomocą mediów społecznościowych.

Na początku tego roku skoczek wstawił na instagrama swoje zdjęcie, na którym prezentuje twarz i zdobiące ją rozległe obrażenia. Winnym jego stanu okazał się trener rumuńskiej reprezentacji - Florin Spulber, który podobno znęcał się fizycznie nad zawodnikiem już od dłuższego czasu. Wersję Sorina potwierdził jego kadrowy kolega, Eduard Torok.

Teraz młody skoczek zdecydował się zakończyć przygodę ze skokami. Jego decyzja najprawdopodobniej ma również związek z 66. Turniejem Czterech Skoczni, z którego obu rumuńskich zawodników, czyli Piteę i Toroka wycofała... ich własna reprezentacja!

Co teraz z rumuńskimi skokami? Są one w kryzysie od dłuższego czasu fakt faktem, że chyba od zawsze, a teraz doszedł do tego skandal obyczajowy. Sytuacja na razie jest dosyć napięta.


Źródło: sportowefakty.wp.pl/informacja własna

You May Also Like

0 komentarze