Adam Małysz po raz kolejny wspomaga Wings For Life World Run

by - 11:22 PM

fot. facebook.com/WingsForLifeRun


Już w najbliższą niedzielę, 6. maja, Poznań po raz piąty będzie gościł uczestników biegu Wings For Life World Run.

Wings For Life World Run to bieg charakteryzujący się tym, że nie ma klasycznej linii mety. "Linią mety" jest tutaj samochód, który startuje pół godziny po starcie zawodników. Biegacze mają za zadanie biec tak, by nie dać się wyprzedzić samochodowi. Im więcej kilometrów uda im się pokonać, tym więcej pieniędzy zbiorą dla fundacji. Głównym przesłaniem biegu jest: "Biegamy dla tych, którzy biec nie mogą", a całkowity dochód przeznaczony jest na rozwój badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym.
Wings For Life World Run to impreza międzynarodowa, a Poznań jest jednym z wielu miast na świecie, w których jest organizowany. We wszystkich lokacjach na świecie bieg wystartuje dokładnie o tej samej godzinie (w Poznaniu będzie wtedy godzina 13:00, w Rio de Janeiro będzie wtedy 8:00, a w Melbourne - 21:00).
W tym roku na starcie biegu pojawi się aż osiem tysięcy biegaczy. To o dwa tysiące więcej niż przed rokiem i o blisko siedem tysięcy więcej niż w premierowej edycji.

Ogromną atrakcją biegu, szczególnie dla kibiców skoków narciarskich, będzie obecność na trasie Adama Małysza, który podobnie jak w roku ubiegłym będzie kierowcą auta.
"Orzeł z Wisły" uczestniczy w imprezie od samego początku. W 2014 roku, podczas pierwszej edycji, udało mu się przebiec prawie 20 kilometrów, rok później natomiast stał na trasie dopingując innych. Od trzeciej edycji biegu natomiast jest kierowcą auta, które eliminuje uczestników biegu.

Bieg rozpocznie się 6 maja 2018 o godz. 13:00 na ulicy Głogowskiej 14 (Międzynarodowe Targi Poznańskie).


źródło: wingsforlifeworldrun.com/ onet.sport.pl

You May Also Like

0 komentarze