Znamy nazwisko nowego trenera Austriaków!

by - 7:51 PM

www.krone.at
Andreas Felder zdobywca Kryształowej Kuli w sezonie 1990/1991 został wybrany na stanowisko trenera Austrii. Taka informacja przybyła do nas od austriackiego związku narciarskiego. 

Już od paru dni w świecie sportu krążyły informacje, że to właśnie dwukrotny mistrz świata będzie szkolił południowych sąsiadów Czech, jednak nie była to potwierdzona informacja. 
Ten 56-latek zastąpił na stanowisku Heinza Kuttina, który dobrowolnie zrezygnował z funkcji trenera po nieudanym sezonie dla Austriaków. 

"Skoki narciarskie to moje życie, wkładam w nie całą energię, bez względu na kategorię" - powiedział kiedyś. Jego współpracownikami będą Florian Liegl, a także Florian Schabereiter. Dotychczas Felder był szkoleniowcem skoczkiń narciarskich z tego kraju. 


Przypomnijmy: Andreas Felder pochodzi z Tyrolu, jest byłym skoczkiem narciarskim. W swojej karierze sześć razy stawał na podium Mistrzostw Świata i klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zdobył indywidualnie srebro olimpijskie, a w 1986 zdobył Mistrzostwo Świata w Lotach. Po sezonie 1991/1992 odłożył narty na kołek.


źródła: ww.eurosport.interia.pl , www.wikipedia.org

You May Also Like

0 komentarze