Obsługiwane przez usługę Blogger.

TOP10 skocznych piosenek według Zuzi

by - 4:28 PM

Witajcie! Na wstępie muszę stwierdzić, że perspektywa wybrania dziesięciu piosenek początkowo wydawała mi się bardzo prosta. Po czasie okazało się jednak, że wybór jest niezwykle trudny. Na skokach można mnie spotkać już od 6 lat i przez ten czas nazbierało się piosenek na 10 takich list. Udało mi się jednak wybrać te utwory, które najbardziej kojarzą mi się z wyjazdami na skoki.

10. Rihanna - We found love


Piosenka ta kojarzy mi się z pierwszym wyjazdem na skoki - LGP 2012. Pamiętam, że często puszczano ją wtedy na skoczni. Pojawiła się także tuż po zwycięstwie Macieja Kota i kiedy jej słucham momentalnie przypomina mi się oczekiwanie przy bandzie aż skoczek podejdzie i złoży autograf w moim zeszycie. 

9. Savage Garden - Truly Madly Deeply


Jedna z piosenek z nieśmiertelnej płyty puszczanej w pętli podczas zawodów w Szczyrku. Po całym dniu spędzonym na skoczni wbija się w głowę tak przeraźliwie, że nucę ją nawet kilka dni później. Legenda głosi, że w Szczyrku mają też drugą płytę. Ciekawe jakie perełki można na niej znaleźć.

8. Ellie Goulding - Love me like you do


Utwór ten kojarzy mi się z zeszłorocznym wyjazdem do Planicy. Chyba już zawsze słuchając go będę miała przed oczami roztańczony tłum w Vopie. Piosenka ta wiele mi też uświadomiła, ale to już temat na inny wpis.

7. The Chainsmokers & Coldplay - Something just like this


Jedno ze świeższych wspomnień na liście - piosenka kojarząca mi się z tegorocznym Pucharem Świata w Zakopanem. Utwór ten jest szczególnie bliski mojemu sercu ze względu na wspaniałe towarzystwo jakie miałam na parkiecie, gdy poleciał.

6. Calvin Harris - My way


Kolejne z zakopiańskich wspomnień, tym razem z wyjazdu w 2017 roku. Moja ekipa pewnie wybrałaby inną piosenkę na motyw przewodni tego wyjazdu. Ja jednak wybrałam tą.

5. Imany - Don't be so shy (Filatov & Karas remix)


Przecudowny remix, który przywołuje wspomnienia afterów w Wiśle. Pamiętam jak gorączkowo szukałam go w necie po LGP 2016. Od tego czasu nie wyobrażam sobie żadnego wyjazdu czy skokowej playlisty bez tej piosenki.

4. Markus P - Kici Kici Miał

 

Już po pierwszym przesłuchaniu tej piosenki wiedziałam, że będzie idealnym hymnem na skokowe wyjazdy. Teraz jest dla mnie pozycją kultową, szczególnie po tym jak miałam przyjemność podziwiać pewnego pana szalejącego na parkiecie do tego utworu. Nazwisko tego byłego już skoczka idealnie pasuje do tego utworu.

3. Enej - Kamień z napisem love


Organizatorzy Letniego Grand Prix w Wiśle szczególnie upodobali sobie piosenki tego zespołu. "Kamień z napisem Love" kojarzy mi się z LGP 2015 i Norwegami gapiącymi się na mnie i moje koleżanki, gdy radośnie śpiewałyśmy ten utwór. Zważając na to jak bardzo norwescy skoczkowie lubią disco polo, myślę, że ta piosenka też przypadła im do gustu.

2. Akcent - Kylie


Kwintesencja skokowych wyjazdów, pojawiająca się na playlistach prawie każdego kibica po afterach w Wiśle i Zakopanem. Przed zeszłorocznym LGP miałam dwa życzenia odnośnie piosenek na imprezie: pragnęłam zatańczyć do "Despacito" i tej piosenki. Hit Luisa Fonsiego kilkukrotnie mnie ominął, przed zatańczeniem do "Kylie" nie powstrzymało mnie jednak nic, nawet konieczność szybkiego pokonania hotelowego lobby i schodów.

1. Alvaro Soler - Sofia


Moim numerem jeden już od dłuższego czasu jest piosenka jednego z moich ulubionych wokalistów, Alvaro Solera. "Sofia" z jej wakacyjnym klimatem idealnie pasuje do konkursów Letniego Grand Prix i wieczornych imprez po zawodach. Mało co jest mnie w stanie powstrzymać przed śpiewaniem i tańczeniem do tego utworu.
You May Also Like

2 komentarze

  1. jestem bardzo ciekawa tych afterów po LGP :D może jakaś opowieść dla ciekawskich?

    OdpowiedzUsuń
  2. Enej i disco polo? Nie, proszę... Folk trzeba szanowac

    OdpowiedzUsuń