RAW AIR pod znakiem zapytania

by - 6:25 PM

Znalezione obrazy dla zapytania rawair 
(fot: rawair.com)
- Jestem odpowiedzialny za organizację zawodów PŚ od 15 lat i nigdy nie przydarzyła się taka sytuacja. Jest ona nadzwyczaj poważna i bierzemy pod uwagę, że możemy stracić wiele konkursów PŚ. Mamy teraz tylko miesiąc czasu, co jest naprawdę mało, ponieważ za homologację są odpowiedzialni właściciele obiektów, a nie NSF. W dodatku w przypadku każdego z nich struktura własności jest zupełnie inna -

Czytaj więcej na https://eurosport.interia.pl/skoki-narciarskie/news-ps-w-skokach-trzy-z-czterech-skoczni-turnieju-raw-air-bez-ho,nId,2569552#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

RAW AIR to norweski turniej, który w tym roku odbył się po raz drugi w historii. Odbywa się on na czterech skoczniach - w Oslo, Lillehammer, Trondheim oraz w Vikersund.

Kolejna edycja turnieju jest jednak zagrożona, gdyż w piątek miało miejsce zebranie FIS w Zurychu na którym poinformowano, że  homologację utraciły trzy z czterech skoczni.  - Jedynym obiektem, który posiada homologację na przyszły sezon to Holmenkollen w Oslo. Wiadomość ta spadła na nas jak grom z jasnego nieba - powiedział Terje Lund z norweskiej federacji narciarskiej.

W przypadku mamuta w Vikersund  chodzi o zeskok i specyfikacje techniczne, natomiast w Lillehammer i Trondheim braki nie są aż tak duże. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kwestia finansowa. - Jestem odpowiedzialny za organizację zawodów PŚ od 15 lat i nigdy nie przydarzyła się taka sytuacja. Jest ona nadzwyczaj poważna i bierzemy pod uwagę, że możemy stracić wiele konkursów PŚ. Mamy teraz tylko miesiąc czasu, co jest naprawdę mało, ponieważ za homologację są odpowiedzialni właściciele obiektów, a nie NSF. W dodatku w przypadku każdego z nich struktura własności jest zupełnie inna - oznajmił Lund.

Norwegowie informują, że prace potrwają kilka tygodni i nie wiadomo też czy państwo przeznaczy na remont odpowiednie środki. - Czasu jest bardzo niewiele, a sytuacja jest bardzo poważna. Bierzemy pod uwagę, że stracimy kilka konkursów Pucharu Świata.

źródło: eurosport.interia.pl/informacja własna

You May Also Like

0 komentarze