Próba ratowania czeskich skoków według Jakuba Jandy i Davida Jiroutka

by - 11:50 AM
Poprzedni sezon pokazał jak ogromny kryzys przechodzą obecnie skoki u naszych południowych sąsiadów. Zaledwie 95 punktów to wynik, którym mogli się "pochwalić" Czesi po zakończeniu Pucharu Świata. Najlepszy zawodnik uplasował się na dość nijakiej 48. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Nie tak dawno Jakub Janda smutno stwierdził, że czeska kadra nie jest w stanie konkurować z resztą świata. Jak widać, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, pokazać, że sprawa skoków w jego ojczyźnie dalej jest dla niego ważna i pójść śladami Adama Małysza - naszego dyrektora sportowego do spraw skoków. Janda jako nowy szef rady doradczej najpierw zajmie się przeglądem sytuacji w kadrze, aby jak najlepiej zorientować się, jaką drogę Czechy powinny obrać. Głosowało na niego aż 34 z 36 osób, co pokazuje jak wielkim poparciem cieszy się 40-latek.

Ostatnio moda z poprzednich lat wraca i tak samo dzieje się z posadą trenera. Czeską kadrą zajmować się będzie ponownie David Jiroutka, który po czterech latach pobytu w Rosji, zajął miejsce Richarda Schallerta . To właśnie za jego kadencji Czesi zdobywali zadowalające wyniki.

Czy ich powrót coś zmieni i nasi sąsiedzi wreszcie przestaną stanowić tło dla rozgrywek bardziej znaczących w skokach nacji?

Źródło: fis-ski.com

You May Also Like

0 komentarze