Podsumowanie sezonu małych kadr

by - 9:19 PM

Na sam koniec zostawiłyśmy podsumowanie, nie kryjmy się z tym, najmniej znaczących w świecie skoków kadr. Poza opisanymi już wcześniej nacjami występowało również siedem innych, które stanowiły tylko drobny dodatek do głównej fabuły Pucharu Świata. Do tych siedmiu nacji należały: Estonia, wiecznie próbujący Kazachstan, którego każdemu robi się najzwyczajniej szkoda, Korea Południowa, Turcja, Ukraina oraz Francja i Bułgaria, na których się skupimy. 



Vincent Descombes Sevoie
67. miejsce w Pucharze Świata - 4 pkt.

Rekordzista Francji ma za sobą jeden z najgorszych sezonów w swojej karierze, który w porównaniu do poprzedniego najlepszego tworzy całkiem nieciekawy kontrast. Zaskakujący jest fakt, jak w ciągu niecałego roku potrafi się zmienić forma. Słabe skoki Francuza mogliśmy "podziwiać" tylko w pierwszej części sezonu, a jego występy na Igrzyskach powinny zostać przemilczane. 


fot.: fis-ski.com

Jonathan Learoyd
63. miejsce w Pucharze Świata - 8 pkt.

Dla niespełna 18-letniego zawodnika ubiegły sezon był tym debiutanckim. Co tu dużo pisać, skakał bez szału, jednak całkiem dobrze jak na tak młodego zawodnika. Więcej można by było napisać na temat jego występów w Pucharze Kontynentalnym, w którym rozgrywki zakończył na 13. miejscu, wygrywając w Engelbergu i zajmując dwa razy 2. lokatę w Whistler oraz Erzurum. Wystąpił w Turnieju Czterech Skoczni i w Raw Air bez szczególnie ciekawych wyników.


fot.: fis-ski.com

Władimir Zografski
52. miejsce w Pucharze Świata

Najlepszy spośród opisanych tutaj nie dodał kolejnego "nieklasyfikowany" do kolekcji swoich osiągnięć, co już może go cieszyć. Poza tym udało mu się zdobyć punkty w dwóch konkursach, podczas gdy wystąpił w dwunastu. W Raw Air uplasował się na 39. pozycji.


To już ostatnia część naszej serii podsumowań. Mamy nadzieję, że choć trochę pozwoliliśmy Wam wrócić myślami do Pucharu Świata, za którym my także tęsknimy!

Źródło: informacja własna, fis-ski.com

You May Also Like

0 komentarze