Obsługiwane przez usługę Blogger.

Podsumowanie sezonu kadry polskiej

by - 9:19 PM

Zakończenie sezonu to czas na podsumowanie i wyciąganie wniosków. Sztaby zbierają się i omawiają dyspozycję poszczególnych zawodników jak i całej drużyny. W Skoki Okiem Kobiet też chcemy przyjrzeć się temu jak prezentowały się poszczególne nacje. Zaczniemy standardowo od naszych rodaków.

Polscy skoczkowie w sezonie olimpijskim zajęli 3. miejsce w Pucharze Narodów. Punkty dla naszego kraju zdobywało 7 skoczków. Jest to wynik podobny do poprzednich sezonów. Rok temu w klasyfikacji generalnej uwzględniono 8 Polaków, w sezonie 2015/16 było ich tylko sześciu. W naszym podsumowaniu skupimy się zatem na zawodnikach, którzy zdobyli w tym sezonie przynajmniej jeden punkt Pucharu Świata.


Tomasz Pilch
73. miejsce w Pucharze Świata - 1 pkt.

Miniony sezon przyniósł Tomkowi zwycięstwa w Pucharze Kontynentalnym, premierowy punkcik Pucharu Świata i medialną rozpoznawalność jako siostrzeniec Adama Małysza. Występy juniora można zdecydowanie ocenić pozytywnie. Trochę żal, że Pilchowi nie udało się wywalczyć medalu na Mistrzostwach Świata Juniorów. Będzie miał jednak jeszcze na to dwie szanse. 


Jakub Wolny
36. miejsce w Pucharze Świata - 73 pkt.

Kuba może zdecydowanie zaliczyć ten sezon do udanych. Współpraca ze Stefanem Horngacherem pozwoliła mu na ustabilizowanie dyspozycji na poziomie nr 6 w naszej kadrze. Spełnił także oczekiwania osób, które oczekiwały od niego bardziej regularnego punktowania.Wierzymy, że kolejny rok treningu w kadrze A uczyni kolejny progres w jego formie.


Maciej Kot
21. miejsce w Pucharze Świata - 261 pkt.

W porównaniu z poprzednim sezonem, ten był odrobinę rozczarowujący w wykonaniu Maćka. Po dobrym Letnim Grand Prix można było liczyć, że skoczek utrzyma dobrą dyspozycję. Niestety więcej było u Kota startów średnich i słabych. Zaledwie dwa razy plasował się w pierwszej dziesiątce konkursu, kilka konkursów zakończył też bez punktów. Szczególnie pechowa była seria pod koniec sezonu ,gdzie w ciągu pięciu konkursów trzykrotnie był 31. Miejmy nadzieję, że skoczek popracuje nad psychiką i w przyszłym sezonie będzie lepiej się prezentował na światowych skoczniach.


Piotr Żyła
16. miejsce w Pucharze Świata - 403 pkt.

Zawirowania w życiu prywatnym nie przeszkodziły Piotrowi w regularnym punktowaniu w Pucharze Świata. Poza niespodziewanym podium w Willingen, plasował się jednak najczęściej podczas konkursów w drugiej dziesiątce. Na minus na pewno może on zaliczyć Igrzyska Olimpijskie, gdzie pomimo wyjazdu do Pjongczang nie wystąpił w ani jednym konkursie. Warto również pamiętać, że gdyby nie niefortunna dyskwalifikacja Żyły podczas konkursu drużynowego w Kuusamo to Polacy uplasowaliby się pozycję wyżej w Pucharze Narodów.


Stefan Hula
13. miejsce w Pucharze Świata - 431 pkt.

Za popularnym Stefankiem Stefanem całkiem udany sezon. Regularne dobre występy w Pucharze Świata sprawiły, że dostał kredyt zaufania od Stefana Horngachera i zaczął startować w konkursach drużynowych. Nie zawiódł pokładanych nadziei i był solidnym punktem drużyny. Doprowadził też do zawału miliony Polaków przed telewizorami kiedy prawie zdobył medal na skoczni normalnej. Hula nadal czeka na pierwsze indywidualne podium. Rafał Kot pragnie go jednak adoptować bez względu na to czy i kiedy je zdobędzie.


Dawid Kubacki
9. miejsce w Pucharze Świata - 633 pkt.

Dominator lata w zimie prezentował dobrą i równą formę. 3 pucharowe podia wskazują na to, że Dawid nie spala się już aż tak bardzo psychicznie podczas konkursów i jest ważnym punktem polskiego teamu. Pokazał to w konkursach drużynowych jak i podczas całego sezonu, gdzie był numerem dwa naszej kadry. Kolejnym krokiem dla Kubackiego powinno być pierwsze zwycięstwo w zawodach. Kwestią czasu pozostaje kiedy skoczkowi uda się wspiąć na wyżyny swoich możliwości.


Kamil Stoch
1. miejsce w Pucharze Świata - 1443 pkt.

Są skoczkowie, którzy palą się psychicznie w zawodach o wielką stawkę. Jest też Kamil Stoch, który ilekroć ma szansę coś zdobyć, zrobi wszystko by wygrać. Miniony sezon był popisem formy naszego skoczka. Począwszy od przepięknego Turnieju Czterech Skoczni i wyrównanego rekordu Svena Hannawalda, poprzez złoto Igrzysk Olimpijskich aż po pełne emocji turnieje Willingen Five, RAW Air i Planica Seven, Stoch zachwycał kibiców wspaniałymi skokami. Kryształowa Kula jest ukoronowaniem najwspanialszego sezonu w wykonaniu Kamila Stocha. Powtórzyć takie wyniki będzie niezwykle trudno. Dla Rakiety z Zębu nie ma jednak rzeczy niemożliwych.

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze