Podsumowanie sezonu kadry Finlandii

by - 6:23 PM

Dzisiaj podsumujemy sezon 2017/2018 w wykonaniu reprezentantów Finlandii. Kraj, który kiedyś był wielką potęgą w skokach narciarskich przeżywa duży kryzys. W ostatnim sezonie Finlandia zajęła 9. miejsce w Pucharze Narodów z dorobkiem 119 punktów, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znalazło się tylko dwóch skoczków z tego kraju.

Eetu Nousiainen
66. miejsce w PŚ - 6 punktów

21-letni skoczek z Finlandii w minionym sezonie w zawodach najwyższej rangi punktował tylko raz. Miało to miejsce podczas konkursu w niemieckim Titisee-Neustadt. Zajął on wtedy 25. miejsce. Eetu wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChang, jednak nie udalo mu się wywalczyć dobrego rezultatu, ponieważ na skoczni normalnej uplasował się na 49. miejscu. Na skoczni dużej już nie startował. Fin wystąpił również na Mistrzostwach Świata w Lotach w Oberstdorfie. Tam zakończył konkurs na 35. pozycji.

Antti Aalto
54. miejsce w PŚ - 13 punktów

Aalto w minionym sezonie punktował cztery razy. Miało to miejsce w Wiśle (28. miejsce), Ruce (26. miejsce), Engelbergu (30. miejsce) oraz w Willingen (27. miejsce). Podobnie jak Eetu, Antti wziął udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Na skoczni normalnej zajął 50. pozycję, a na skoczni dużej był 37. Mistrzostwa Świata w Lotach w Oberstdorfie zakończył na 32. miejscu.