Podsumowanie sezonu kadry Czech

by - 4:55 PM

Dzisiaj podsumujemy osiągnięcia kadry, która w zeszłym sezonie zajęła 10. miejsce w pucharze narodów. Czesi przeżywają ogromny kryzys w skokach narciarskich, co widać w poniższym podsumowaniu, w którym znajduje się tylko trzech skoczków z tego kraju.

Vojtěch Štursa
68. miejsce w Pucharze Świata - 3 punkty

Sezon 2017/2018 nie był udany dla młodego Czecha. Štursa punktował tylko raz w zawodach najwyższej rangi. Miało to miejsce w Niżnym Tagile, gdzie zajął on 28. miejsce. Brał udział w igrzyskach olimpijskich w Korei, jednak odpadł w kwalifikacjach do konkursu na skoczni normalnej.

Roman Koudelka
57. miejsce w Pucharze Świata - 12 punktów

Dopiero miejsce pod koniec szóstej dziesiątki zajął, jak wydawać by się mogło czołowy zawodnik reprezentacji Czech. Dwa razy udało mu się zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej. Punktował w Oberstdorfie w pierwszym konkursie TCS, gdzie zajął 30. miejsce i drugi raz punkty zdobył w Zakopanem, zajmując 20. lokatę. Koudelka startował również na tegorocznych igrzyskach olimpijskich,  na których zarówno na skoczni normalnej, jak i dużej zajmował 25. miejsce.
Znalezione obrazy dla zapytania cestmir kozisek
(fot: berkutschi.com)

Čestmír Kožíšek
48. miejsce w Pucharze Świata - 30 punktów

Najlepszy start Kožíšek zaliczył podczas lotów w Tauplitz, gdzie zajął 13. miejsce. Drugi raz punktował, zajmując 21. lokatę podczas konkursu w Zakopanem. Podobnie jak wyżej wymienieni zawodnicy Kožíšek również wziął udział w igrzyskach olimpijskich. Do konkursu na skoczni normalnej nie zdołał się zakwalifikować, a na skoczni dużej uplasował się na 28, miejscu.

źródło: wikipedia.pl/fis-ski.com