Obsługiwane przez usługę Blogger.

Podsumowanie sezonu kadry Austrii

by - 8:40 PM

Zaczęliśmy od kadry, która w tym sezonie spisywała się naprawdę dobrze, to teraz czas na tą, która zbyt wiele nie zdziałała. Po austriackich skoczkach w sezonie olimpijskim spodziewałam się dużo więcej, tym czasem żadnemu z reprezentantów danego kraju nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium. Również w konkurach drużynowych nie spisywali się najlepiej. Czas na podsumowanie kadry Austrii!Stefan Kraft
4. miejsce w Pucharze Świata - 881 pkt.

Zaczniemy od lidera austriackich skoczków, który w tym sezonie radził sobie dobrze, jednak nie była to forma z zeszłego roku, gdzie został zwycięzcą Pucharu Świata. Podczas tego sezonu na podium indywidualnie stanął siedem razy, jednak nie wygrał ani jednego konkursu. Mimo wszystko spisywał się bardzo dobrze, był mocnym liderem kadry i nieraz wyciągał swoją drużynę z kłopotów. Być może jego dyspozycja w cyklu Pucharu Świata była spowodowana dużo intensywniejszym w jego wykonaniu, zeszłym rokiem. Ten sezon jednak może zaliczyć na plus, co prawda nie zdobył medali na najważniejszej imprezie sezonu, jednak utrzymał się w światowej czołówce.Michael Hayboeck
23. miejsce w Pucharze Świata - 245 pkt.

Tego sezonu 27-letni Austriak zdecydowanie nie może zaliczyć do udanych, być może jego dużo słabsza niż w poprzednich sezonach dyspozycja, była spowodowana kontuzją odniesioną tuż przed startem sezonu. Michael podczas konkursów zajmował miejsca głownie w drugiej/trzeciej dziesiątce, indywidualnie raz stanął na podium (3. miejsce). Przed dużą szansą stanął podczas olimpijskiego konkursu na dużej skoczni, gdzie po pierwszej serii był drugi. Jednak Hayboeck miał wyraźny problem z powtarzalnością oraz wybiciem z progu. Dodatkowych kłopotów dostarczył mu upadek w trakcie sezonu i choroba tuż przed jego zakończeniem. 


Manuel Fettner
27. miejsce w Pucharze Świata - 137 pkt.

Ten sezon najlepszy w wykonaniu Fettnera niestety nie był, zdecydowanie nie równa się on z poprzednim, w którym w klasyfikacji końcowej zajął 10. miejsce. Austriak pięć razy nie wszedł do drugiej serii konkursu, tylko raz znalazł się w czołowej ,,10'' - zajął miejsce ósme. Kilka razy nie wystartował i został odesłany do Pucharu Kontynentalnego, po wygranej w PK w Zakopanem powrócił, jednak nadal nie radził sobie za dobrze. Ten sezon zdecydowanie może spisać na straty.


Daniel Huber
28. miejsce w Pucharze Świata - 117 pkt.

Huber w tym sezonie zdobył o 116 punktów więcej niż w poprzednim, trzy razy nie udało mu się zakwalifikować do zawodów, a cztery razy pomimo startu nie znalazł się w drugiej serii. Jest to jednak zdecydowanie lepszy wynik, od tego w zeszłym roku, gdzie w zawodach wystartował zaledwie cztery razy. Świata swoimi występami nie podbił, ale zrobił krok do przodu, dzięki czemu może zaliczyć sezon do udanych.


Clemens Aigner 
29. miejsce w Pucharze Świata - 104 pkt.

On również jak w przypadku Hubera poczynił krok do przodu w swojej karierze. W porównaniu z poprzednim sezonem, który zakończył na 42. miejscu spisał się całkiem dobrze. Najlepszy miał początek sezonu, gdzie stale utrzymywał się w trzeciej dziesiątce, później miał problem z zakwalifikowaniem się do drugiej serii, dwa razy nie startował oraz dwa razy nie zakwalifikował się do konkursu. Mimo to, jego najlepszym miejscem w tym sezonie jest miejsce siódme. Myślę, że tą odsłonę cyklu Pucharu Świata może zaliczyć na plus, ponieważ zrobił spory progres.


Gregor Schlierenzauer
35. miejsce w Pucharze Świata - 77 pkt.

Teraz przyszedł czas na skoczka, którego ocenić będzie najtrudniej. W porównaniu z zeszłym sezonem spisał się całkiem stabilnie, spadając o zaledwie jedno ,,oczko'' w dół w klasyfikacji generalnej. Doskonale wiadomo, że zawodnika tego stać na dużo więcej. Jednak podczas tego sezonu 7 razy nie wystartował, raz nie zakwalifikował się do konkursu oraz 7 razy nie udało mu się przejść do drugiej serii. Choć Austriak z bardzo dobrej strony pokazywał się w treningach czy kwalifikacjach, nie umiał przełożyć tego na konkurs. 


Philipp Aschenwald 
46. miejsce w Pucharze Świata - 34 pkt.

Tego zawodnika mogliśmy oglądać od cyklu Rower Raw Air, gdzie dwa razy znalazł się w drugiej serii, a dwa razy poza nią. Jego najlepsze miejsce w tym sezonie to 11. Brał on również udział w kwalifikacjach do pierwszego konkursu indywidualnego w Planicy, jednak nie udało mu się przez nie przebrnąć. Młody skoczek może zaliczyć dany sezon na plus, na pewno zaliczył progres w porównaniu do poprzedniego roku.Manuel Poppinger
37. miejsce w Pucharze Świata - 66 pkt.

Ten sezon w jego wykonaniu był całkiem dobry. Zastanawiałam się jak będą wyglądały jego starty po rocznej przerwie w Pucharze Świata, teraz mogę powiedzieć wam, że spisał się nieźle. Zajmował miejsca głownie w trzeciej dziesiątce, kilka razy nie udało mu się awansować do drugiej serii, jednak myślę, że Austriak może dać sobie małego plusika za ten sezon.


Florian Altenburger
51. miejsce w Pucharze Świata - 20 pkt.

Podczas tego sezonu w zawodach Pucharu Świata mogliśmy go oglądać cztery razy. Raz nie przebrnął kwalifikacji, dwa razy nie awansował do drugiej serii, za to gdy już udało mu się to przebrnąć zajął miejsce 13., najlepsze w jego karierze. W porównaniu do zeszłego roku spisał się lepiej, zdobył doświadczenie, również może postawić sobie plusika.


Ulrich Wohlgenannt
61. miejsce w Pucharze Świata - 9 pkt.

On teoretycznie też pisał się lepiej niż w poprzednim roku, gdzie raz został zdyskwalifikowany, a raz zajął 43. miejsce. W tym sezonie mogliśmy oglądać go cztery razy, dwa razy nie znalazł się w drugiej serii. Jego najlepsze miejsce w tym sezonie to miejsce 26. Jak dla mnie ani nie przeszkadzał, ani świata nie podbił, był całkiem stabilny.


fot:. wikipedia.org

Clemens Leitner 
69. miejsce - 2 pkt.

Młodego austriackiego skoczka w Pucharze Świata 2017/18 mogliśmy oglądać trzy razy i towarzyszyliśmy mu również w jego debiucie. W pierwszym konkursie w swoim wykonaniu zajął najlepsze, 29. miejsce. Później nie udało mu się zakwalifikować do drugiej serii. Mimo wszystko, był to jego całkiem udany debiut, ponieważ nie jeden skoczek marzy by w swoim pierwszym konkursie zdobyć od razu punkty Pucharu Świata.

You May Also Like

0 komentarze