Kadra Słowenii na sezon 2018/2019

by - 6:45 PM
Już wiemy, kto będzie reprezentował Słowenię w nadchodzącym sezonie. Po średnio udanym sezonie dla słoweńskich skoków, nastąpiło sporo zmian kadrowych, zarówno w sztabach trenerskich, jak i wśród skoczków. Są awanse, są spadki. Jest również kilka niespodzianek.

Nowy trener kadry A, Gorazd Bertoncelj powołał skoczków, którzy będą reprezentować swój kraj w Pucharze Świata w sezonie 2018/2019. Dotychczasowy trener kadry młodzieżowej ogłosił, że w kadrze A znalazło się pięciu skoczków: Peter Prevc, Tilen Bartol, Jernej Damian, Domen Prevc oraz Anže Semenič.
Kadra B, którą nadal prowadzi Igor Medved, będzie składała się z sześciu skoczków. Powołania otrzymali: Nejc Dežman, Robert Kranjec, Jurij Tepeš, Tomaž Naglič, a także dwóch zawodników, którzy nie startowali w minionym sezonie - Ernest Prišlič i Jaka Hvala.
Do młodzieżowej kadry A powołani zostali: Timi Zajc, Žiga Jelar, Bor Pavlovčič i Anže Lanišek. Szkoleniowcem kadry będzie Jani Grilc, który do tej pory był asystentem poprzedniego trenera Słoweńców, Gorana Janusa.
Z kadry wypadli między innymi: Cene Prevc, Andraž Pograjc i Miran Zupančič.
Słoweńcy przygotowania do nowego sezonu zaczęli 23. kwietnia.


źródło: sportowefakty.pl

You May Also Like

0 komentarze