Obsługiwane przez usługę Blogger.

Heinz Kuttin o swojej decyzji

by - 4:32 PM

Znalezione obrazy dla zapytania heinz kuttin stefan kraft
(fot: kurier.at)

We wtorek Heinz Kuttin ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska szkoleniowca kadry austriackiej. Zobaczcie co powiedział o powodach rezygnacji. - Kiedy znajdujesz się w negatywnej spirali, z której nie można się wydostać, pojawia się przekonanie, że dobrze zakończyć pewien etap - oznajmił Austriak po analizie sezonu. - Ten sezon był ekstremalnie trudny. Przygotowywaliśmy się do niego tak jak do poprzedniego, dodając pewne punkty, ale w końcu okazało się, że niektóre rzeczy nie były właściwe - dodał. 

Kuttinowi zostało zadane pytanie czy nadal chce pracować na stanowisku trenera, czy wytrzyma presję, która z czasem będzie wyższa i czy da radę w takiej presji pracować tak, aby były widoczne efekty. - To były właśnie powody dla których powiedziałem, że moja przyszłość będzie wyglądać inaczej - podkreśla były już trener. Heinz Kuttin powiedział, że czteroletnia praca była niezmiernie pięknym czasem, ale z jednym zastrzeżeniem - Jeśli można by było pozbyć się dwóch ostatnich miesięcy, byłoby pięknie.

Austriacki szkoleniowiec świętował z drużyną wiele sukcesów. Jak powiedział - Pozytywy były też w tym trudnym sezonie. Nie rozpadliśmy się, mimo że było to emocjonalnie szalenie trudne, ponieważ nie jesteśmy zadowoleni, gdyż często nie robiliśmy ostatniego kroku. Najważniejszym osiągnięciem był podwójny tytuł Mistrza Świata zdobyty przez Stefana Krafta w Lahti w 2017 roku - wyjaśnia Kuttin. Sukces Krafta potrwa do 2019 roku, ponieważ wtedy odbędą się Mistrzostwa Świata w Seefeld - W każdym konkursie indywidualnym (w Innsbrucku i w Seefeld) będziemy mogli wystawić pięciu zawodników. To jest spadek, który zostawiam mojemu następcy - zauważa Kuttin.

Szkoleniowiec powiedział również, że ważne jest aby zespół ponownie podszedł do sprawy z ,,wielką odwagą''. - Życzę jak najlepiej nowemu trenerowi oraz każdemu skoczkowi. Sam Kuttin chce się teraz zregenerować, a potem planować swoją przyszłość. Zapytany właśnie o nią odpowiedział - Chcę coś zrobić, gdy widzę, że gdzieś jest dużo zapału. Czy będzie to związane ze skokami, czy z Karyntią, czy będzie to zupełnie coś innego, zobaczymy.

źródło: laola1.at

You May Also Like

0 komentarze