Obsługiwane przez usługę Blogger.

Stoch zwycięzcą pierwszego konkursu w Planicy

by - 9:38 PM


Na tego człowieka po prostu nie ma mocnych! Kamil Stoch zwyciężył w dzisiejszym konkursie na Letalnicy (HS240), dzięki dwóm wspaniałym odległościom - 245 i 234 metrom. Jest to jego 30. triumf w Pucharze Świata! Na podium znaleźli się też Johann Andre Forfang (242 i 234,5 metra) oraz Stefan Kraft (238 i 234,5 metra). 

Czwarte miejsce zajął jubilat - Robert Johansson. Norweg kończy dzisiaj 28 lat i z tej okazji otrzymał tort w kształcie wąsów. Przyznam, że to było urocze. Piąty był Anders Fannemel, a szósty Richard Freitag. Na siódmej pozycji uplasował się Junshiro Kobayashi, a na ósmej Andreas Stjernen. Dziewiąta lokata przypadła Dawidowi Kubackiemu. Punkty zdobyło jeszcze dwóch Polaków - dwudziesty pierwszy Stefan Hula oraz dwudziesty dziewiąty Kuba Wolny. O sporym pechu mówić może Maciek Kot, który zajął 31. miejsce. Po drugiej serii zdyskwalifikowany został Anze Semenic - standardowo za nieprawidłowy kombinezon. 

W turnieju Planica 7 ciągle prowadzi Johann Andre Forfang, przed Kamilem Stochem i Robertem Johanssonem. 

Już jutro konkurs drużynowy. Polacy wystąpią w nim w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Początek miejmy nadzieję punktualnie o godzinie 10! 

You May Also Like

0 komentarze