Obsługiwane przez usługę Blogger.

Stoch najlepszy w prologu w Lillehammer

by - 7:55 PM


Jak to ostatnio zazwyczaj bywa, Kamil Stoch wygrywa wszystko, no może oprócz konkursu w Oslo. W dzisiejszych kwalifikacjach do zawodów indywidualnych w Lillehammer Kamil dosłownie zdeklasował rywali - skoczył 139,5 metra i o prawie 17 punktów wyprzedził drugiego Dawida Kubackiego (131,5 metra), który obchodzi dzisiaj urodziny. Jakby nie było, Dzióbao sprawił sobie całkiem niezły prezent, prawda? Chociaż w tak ważny dzień Kamil, jako dobry kolega, mógł dać mu wygrać... Trzecie miejsce w prologu zajął Norweg Robert Johansson (131 metrów). 

Zaraz za podium znalazł się Andreas Stjernen. Piąty był Peter Prevc, a szósty Stefan Kraft. Muszę przyznać, że siódme i ósme miejsca są dla mnie nie lada zaskoczeniem. Uplasowali się na nich Yukiya Sato i - uwaga, uwaga - Władimir Zografski. Kogo jak kogo, ale Bułgara w pierwszej dziesiątce to ja się na pewno nie spodziewałam. Dziewiątą pozycję zajął Gregor Schlierenzauer, a dziesiątą Daniel-Andre Tande. 

Z pewnością dobrą wiadomością jest to, że wszystkich Polaków zobaczymy w jutrzejszym konkursie. Stefan Hula zajął trzynaste miejsce, Piotr Żyła szesnaste, Kuba Wolny trzydzieste, a Maciek Kot trzydzieste siódme. 

Kwalifikacji nie przeszli m.in. Alex Insam, Daniel Huber i Anze Lanisek. Zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon został Antti Aalto. 

Wielkie emocje szykują się już jutro. Start konkursu indywidualnego o godzinie 17! 

You May Also Like

0 komentarze