Obsługiwane przez usługę Blogger.

Podsumowanie Pucharu Kontynentalnego

by - 10:06 PM


W miniony weekend, w rosyjskim Czajkowskim, zakończyliśmy zmagania drugiej ligi skoków narciarskich. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Marius Lindvik z 1102 punktami na koncie.

Cykl został zapoczątkowany 9 grudnia 2017r. na olimpijskiej skoczni w Whistler. W inauguracji na najwyższym stopniu podium stanął Polak - Tomek Pilch, dając nadzieję na piękny sezon w swoim wydaniu. Drugiego dnia zwycięzcą został Andreas Wank. 

Kolejne zawody zostały przeniesione z Lahti do Kuusamo - decyzja spowodowana była brakiem śniegu w południowej Finlandii. W zawodach ponownie królował Tomasz Pilch, tym razem wraz z Jurjiem Tepesem. Następnie zawody odbywały się kolejno w Engelbergu, Titisee-Neustadt, Bischofshofen, po raz pierwszy w tureckim Erzurum, Sapporo, Planicy, Iron Montain, Brotterode, Kligenthal oraz Renie, by na przedostatni weekend cyklu przenieść się do Zakopanego.

Tam, przy pięknej pogodzie i niemałej polskiej publiczności, mogliśmy oglądać podwójne zwycięstwo Manuela Fettnera, który dał przykład powrotu w dobrym stylu. Na drugim miejscu podium plasował się Bor Pavlovcic, a na trzecim stopniu mogliśmy wymiennie oglądać dwóch Austriaków - Urlicha Wohlgennanta oraz Stefana Hubera.

Na zakończenie w Czajkowskim w jednodniowych zmaganiach (niedzielne zawody zostały odwołane ze względu na bardzo niekorzystne warunki) zwyciężył Stefan Huber, przed Constantinem Schmidem i Cene Prevcem. 

Sezon oceniamy bardzo na plus, zwłaszcza patrząc na coraz wyższe wyniki naszego juniora, Tomka Pilcha. Mamy nadzieję, że letni cykl będzie jeszcze lepszy, a minionemu pozostawiamy duuużego lajka!You May Also Like

0 komentarze