Obsługiwane przez usługę Blogger.

Norwegowie ponownie najlepszą drużyną

by - 11:56 AM


Norwescy skoczkowie wygrali konkurs drużynowy odbywający się na skoczni do lotów w Planicy. Na drugim miejscu znaleźli się Niemcy, a na trzecim reprezentacja Słowenii.

Norwegowie objęli prowadzenie już w pierwszej serii i oddali je tylko raz na rzecz Słoweńców. Najlepszą notę spośród czwórki uzyskał Robert Johansson. Gospodarze plasowali się tuż za nimi. Najniższy stopień podium, po niesamowitym skoku Kamila Stocha, należał do Polaków. Do drugiej serii awansu nie uzyskali Amerykanie i Włosi.

Finał przyniósł małe zawirowania w czołówce, słabsze skoki Piotra Żyły i Dawida Kubackiego sprawiły, że przed ostatnią grupą Polacy byli na czwartym miejscu. Tak też pozostało do końca konkursu. Gorszy skok Petera Prevca przyniósł awans Niemcom, którzy ostatecznie zajęli drugie miejsce. Swoje miejsce utrzymali jednak Norwegowie, którzy ponownie rozgromili resztę stawki. Tym razem triumfowali o ponad 120 pkt. przed drugą ekipą.

W klasyfikacji Planica7 nadal na prowadzeniu znajduje się Johann Andre Forfang. Norweg ma ponad 20 pkt. przewagi nad drugim Kamilem Stochem. Na skoczni mamuciej jest to jednak na tyle niewielka przewaga, że w jutrzejszym konkursie wszystko może się zdarzy. Trzymajmy kciuki, by kolejny triumf Kamila Stocha stał się faktem.

You May Also Like

0 komentarze