Obsługiwane przez usługę Blogger.

Kwoty startowe na sezon letni - co i jak?

by - 5:42 PM

Trudno w to uwierzyć, ale niemal tydzień temu zakończyliśmy kolejny sezon zimowy chlip chlip chlip. Przed nami jednak rozpoczyna się perspektywa odliczania do Letniego Grand Prix i Letniego Pucharu Kontynentalnego. Znany jest ostateczny podział miejsc na sezon letni i chyba nie ma w nim zbyt wielu zaskoczeń. Sprawdźmy, ilu zawodników zobaczymy na belkach startowych świata już od lipca. 


Kwoty startowe i zasady ich przyznawania są dla wielu kibiców dość sporą trudnością. Co roku zdarzają się jakieś niespodzianki, bo nagle ktoś, kto przez cały sezon prezentował słabą formę, ma stałe miejsce w kadrze, która nagle dostaje 7 miejsc startowych....no nie do końca znikąd. 

Kwoty startowe przyznawane są zgodnie z rankingiem WRL, według którego sześciu zawodników w czasie pierwszego periodu Letniego Grand Prix wystawić będą mogły reprezentacje Austrii, Norwegii, Niemiec, Polski i Słowenii. Dalej kolejno Japonia 5; Rosja, Szwajcaria i Włochy po 4; Czechy, Finlandia i USA - 3 a pozostałe kraje jedynie po dwóch. 

Czy to jednak koniec zawodników na LGP? Nie do końca, gdyż wyniki z siódmego, czyli ostatniego periodu Pucharu Kontynentalnego też tu mają znaczenie i mogą dodać jednego dodatkowego reprezentanta do wybranych drużyn. Takie bonusy są przyznawane krajom, których zawodnicy znajdowali się w czołowej trójce właśnie tego krótkiego okresu. Tym sposobem na pierwsze letnie konkursy siedmiu zawodników finalnie będzie mogła zabrać Austria, Słowenia i Niemcy. Stanie się tak dzięki dobrym wynikom Manuela Fettnera, Bora Pavlovcica i Felixa Hoffmanna. 

W przypadku Pucharu Kontynentalnego sytuacja wygląda dość podobnie. Tutaj kwoty przyznawane są w zgodzie z rankingiem CRL i na początku lata sześciu reprezentantów wystawić będą mogły te same państwa, które maksymalną liczbę zawodników uzyskały w przypadku LGP. 

Dosyć dużym zaskoczeniem mogą być jednak przyznane dodatkowe miejsca, tym razem za wyniki w ostatnim periodzie, ale FIS Cupu. Co ciekawe, na ten końcowy okres przypadł jedynie konkurs w Falun.W tym przypadku dodatkowe miejsce zostało przyznane za występy Juliana Hahna (Niemcy mogą więc wystawić jako jedyni siedmiu skoczków), Siergieja Tkaczenki (Kazachstan może zabrać więc aż czterech zawodników) oraz Michaiła Purtowa (dzięki czemu Rosja na LPK może wystawić również czterech skoczków). Pozostałe reprezentacje mają dostępne po trzy miejsca.

Źródło: Skijumping.pl

You May Also Like

0 komentarze