Obsługiwane przez usługę Blogger.

Kamil Stoch zwycięzcą prologu w Trondheim

by - 8:16 PM


W dzisiejszych kwalifikacjach w Trondheim w ramach turnieju Raw Air najlepszy był Kamil Stoch (140 m - 155,4 pkt). Wierzcie mi, że ja czasami naprawdę chciałabym napisać dla Was coś innego, nie to żebym miała coś do Kamila, no ale rozumiecie. Tak w zasadzie to przed wszystkimi zawodami już i tak wiadomo kto je wygra i kto zgarnie kolejny wazon, dlatego relacja praktycznie jest zbędna. Ustaliliśmy już, że pierwsze miejsce zawsze należy do Stocha - na szczęście ciekawiej zaczyna się od drugiej pozycji. Dzisiaj przypadło ono Norwegowi Andreasowi Stjernenowi (141,5 m - 153,1 pkt). Trzecią lokatę zajął Austriak Stefan Kraft (140 m - 147,5 pkt). 

Zaraz za podium uplasował się Robert Johansson. Piąte i szóste miejsce zajęli Richard Freitag i Andreas Wellinger. Siódmy był Peter Prevc. Ósma pozycja należała do kolejnego z Polaków - Dawida Kubackiego (133,5 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili dwaj Norwegowie - Johann Andre Forfang i Daniel-Andre Tande. 

Nasi pozostali rodacy spisali się dobrze. Szczególnie dumna jestem z Maćka Kota, który oddał dzisiaj naprawdę dobry skok - dzięki niemu zajął jedenastą pozycję. Na piętnastym miejscu uplasował się Stefan Hula, na szesnastym Piotr Żyła, a na dwudziestym piątym Kuba Wolny. Wszystkich Polaków zobaczymy w jutrzejszym konkursie. 

Kwalifikacji nie przeszli m.in. Gregor Schlierenzauer czy Wy słyszycie mój płacz? oraz Roman Koudelka. 

Start jutrzejszych zawodów w Trondheim punktualnie o godzinie 17!  

You May Also Like

0 komentarze