Obsługiwane przez usługę Blogger.

FIS stawia na skoki narciarskie kobiet

by - 8:02 PM


W najbliższym sezonie czekają nas spore zmiany w rozgrywaniu zawodów Pucharu Świata Kobiet. Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała, że będą one rozgrywane na tych samych obiektach co Puchar Świata mężczyzn i w podobnym czasie. Pierwsze próby będziemy mogli obserwować już podczas Letniego Grand Prix w Wiśle.

Według wstępnych planów organizatorów LGP w Wiśle skoki kobiet odbędą się w niedzielę, 22 lipca bezpośrednio przez rywalizacją mężczyzn. Oznacza to, że nastąpią zmiany w kalendarzu. Pierwotnie zawody w Wiśle zaplanowano na 20-21 lipca. Konkursy kobiet i mężczyzn mają się odbyć jeden po drugim, z kilkudziesięciominutową przerwą pomiędzy nimi.

Dla kibiców oznacza to możliwość zobaczenia na własne oczy rywalizacji pań. Warto w tym momencie przypomnieć, że w Polsce nie odbyły się jeszcze zawody skoczkiń najwyższej rangi. Jako, że polskie skoki narciarskie kobiet nadal są w fazie raczkowania, pomoże to propagować dyscyplinę. Zwłaszcza, że FIS nie zamierza poprzestać na Letnim Grand Prix. Panie mają też startować w tych samych miejscowościach podczas Pucharu Świata. Wiemy już, że na pewno pojawią się w Zakopanem. Skakanie w Biało-Czerwonej Krainie Czarów będzie pewnie dla zawodniczek wspaniałym przeżycie. A kibice po raz kolejny dowiedzą się, że nie tylko mężczyzna potrafi latać na nartach. 

You May Also Like

2 komentarze

  1. Czy skoki kobiet puszczają w telewizji?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Do tej pory nie było transmisji. Jeszcze nie wiadomo jak będzie to wyglądać po planowanych zmianach.

      Usuń