Drugie zwycięstwo Fettnera w Zakopanem

by - 8:59 PM

Weekend z Pucharem Kontynentalnym w Zakopanem dobiegł końca. Podczas obydwu konkursów zdecydowanie brylował Austriak Manuel Fettner. W niedzielę wygrał po raz drugi. Triumf przyniosły mu skoki na 136,5 i 138. metr. Na podium znaleźli się również Słoweniec Bor Pavlovcic (132,5 i 133,5 metra) oraz rodak zwycięzcy Stefan Huber (136 i 131 metrów).

Na czwartym miejscu uplasował się Niemiec Felix Hoffmann, a na piątym Słoweniec Tomaz Naglic. Szósty był Niemiec Moritz Baer. Na siódmej i ósmej pozycji sklasyfikowani zostali Austriacy Manuel Poppinger i Ulrich Wohlgenannt. Czołową dziesiątkę uzupełnili kolejny z Niemców - Pius Paschke i najlepszy z Polaków - Paweł Wąsek.

Z polskich reprezentantów, oprócz Pawła, punkty zdobyli jeszcze 19. Bartosz Czyż i 24. Tomasz Pilch. Do drugiej serii nie awansowało aż 10 naszych zawodników...

Liderem Pucharu Kontynentalnego pozostaje Mariusz Marius Lindvik, który obecnie wspaniale bawi się na Raw Air. Następne, a zarazem ostatnie zawody średniej rangi odbędą się za tydzień w rosyjskim Czajkowskim!