Zwycięstwo Graneruda w drugim konkursie PK w Iron Mountain

by - 10:24 PM

W niedzielnej rywalizacji w amerykańskim Iron Mountain zwyciężył Norweg Halvor Egner Granerud. Na drugim miejscu uplasował się Słoweniec Anze Lanisek, a na trzecim wczorajszy triumfator Marius Lindvik.

Po pierwszej serii prowadził Lanisek (141,5 metra) przed Manuelem Poppingerem (142 metry) i Andreasem Wankiem (133 metry). Granerud zajmował dopiero 10. pozycję (125,5 metra). Lindvik był dwunasty, ponieważ nie ustał rekordowego skoku na 144. metr.

Seria finałowa przyniosła spore przetasowania, co w Pucharze Kontynentalnym jest prawie na porządku dziennym. Bardzo dużym awansem popisał się Granerud, który dzięki uzyskanym 143 metrom ostatecznie wygrał dzisiejsze zawody. Na drugie miejsce spadł Lanisek (127 metrów). Podium uzupełnił Lindvik (139,5 metra). Czwarty ostatecznie był Wank (125 metrów), a siódmy Poppinger (125 metrów). Punkty zdobyli trzej Polacy - Kuba Wolny (12. lokata), Olek Zniszczoł (17. lokata) i Klimek Murańka (23. lokata).  Ta sztuka nie udała się niestety Przemkowi Kantyce.

Następne konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego już w przyszły weekend w niemieckim Brotterode!