Tande zwycięzcą pierwszego konkursu w Willingen

by - 6:57 PM

Zakończył się pierwszy konkurs z cyklu turnieju Willingen Five. Mogliśmy podziwiać dzisiaj wiele skoków powyżej 140 metra.

Najlepszym zawodnikiem dzisiejszego dnia okazał się Daniel Andre Tande, który oddał skoki na odległość 148 metrów i 146,5 metra. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy - Richard Freitag (149,5 m i 141,5 m), podium uzupełnił Dawid Kubacki (145 m i 139,5 m).

Lider po pierwszej serii, czyli Kamil Stoch zakończył zawody na czwartym miejscu po skokach na odległość 146 metrów i 137,5 metra. W czołowej dziesiątce znalazł się również Stefan Hula, który prezentuje w tym sezonie bardzo wysoką formę. Odległości jakie dzisiaj osiągnął to 143,5 metra w pierwszej serii i 140 metrów w drugiej serii. Piotr Żyła znalazł się w drugiej dziesiątce na 13 miejscu (139,5 m i 132,5 m). Maciej Kot uplasował się na miejscu 21. (132,5 m i 129,5 m). 23. lokatę zajął Jakub Wolny, który po skoku w drugiej serii (135,5 m) awansował aż o 7 pozycji.

Jeżeli chodzi o klasyfikację Willingen Five to w czołówce znajdują się Daniel Andre Tande z dorobkiem 393 punktów, tuż za nim uplasował się Richard Freitag, który do lidera traci tylko pół punktu, a trzecie miejsce zajmuje Kamil Stoch (388,4 pkt). W czołowej dziesiątce znajduje się jeszcze dwóch polskich skoczków - Stefan Hula (5 miejsce) i Dawid Kubacki (8 miejsce). Dalej na miejscu 15 Piotr Żyła, który zgromadził 345,2 punktu. W trzeciej dziesiątce - na miejscu 23 Maciej Kot (320,8 pkt) oraz Jakub Wolny (305,6 pkt).

Na szczęście dzisiaj obyło się bez zbędnych dyskwalifikacji.