Obsługiwane przez usługę Blogger.

Skoki dla opornych - kwoty startowe

by - 6:06 PM

Pewnie nikt nie spodziewał się powrotu tej serii, a jednak! Dzieje się! Tym razem naszym tematem przewodnim będą kwoty startowe.Jak wiecie (lub nie), istnieją odgórne rankingi, ładnie nazwane Światową Listą Rankingową (WRL) Kontynentalną Listą Rankingową (CRL). Bazuje ona na osiągnięciach punktowych skoczków w 7 następujących po sobie okresach, czyli periodach (dwóch letnich oraz pięciu zimowych), na które składa się 4 do 8 konkursów. To właśnie one są podstawą do przydzielania kwot startowych, które są liczbą zawodników, których można wystawić na zawody Pucharu Świata lub Pucharu Kontynentalnego. Na czym to polega?
Wszystko zależy jeszcze od jednej rzeczy - ilu zawodników znajduje się w czołowej 55 rankingu. Maksymalna liczba, która ma znaczenie to 6. Jeżeli jest 6 osób lub więcej, wtedy kraj dostaje przydział 6 miejsc. Analogicznie, gdy jest 4-5 osób to 5 miejsc, 2-3 to 4 miejsca. 1 zawodnik wywalcza 2 miejsca, jednak tyle samo przysługuje krajowi, który nie ma swojego reprezentanta w "55".
Jest jeszcze możliwość zdobycia 7. miejsca Pucharu Świata. Przysługuje ono trzem nacjom, które najlepiej poradziły sobie w ostatnim periodzie PK (o ile nie przekroczyły już limitu 7 miejsc, wtedy przechodzi na drużynę następną w kolei).
Gdy państwo jest gospodarzem zawodów, ma szanse wystawić grupę narodową, składającą się z max. 6 zawodników. Może to jednak zrobić jedynie dwa razy w zimie oraz raz w lecie, nawet gdy organizuje więcej konkursów.
Warto pamiętać, że oficjalne kwoty są podawane dopiero po zakończeniu periodu!

You May Also Like

0 komentarze