Relacja z treningów na HS109 podczas IO w Pjongczang

by - 12:02 PM

Czekaliśmy długo ale nareszcie się doczekaliśmy - Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang nadeszły! Emocje nie opuszczają nikogo i w oczekiwaniu na kwalifikacje warto zwrócić uwagę na środowe i czwartkowe treningi. Ich godziny nie rozpieszczały kibiców z całego świata, więc ich wyniki śledziliśmy głównie online. Jak prezentowali się zawodnicy przed dzisiejszymi kwalifikacjami? Sprawdźmy! 

Treningi w Pjongczang były ostatecznym testem skoczni dla wielu, chociaż nie wszystkich zawodników. Pierwsza sesja treningowa padła łupem Polaków, którzy prezentowali się w pierwszej trójce w każdej z trzech serii. Pierwsze skoki wygrał Dawid Kubacki (107 m), zaraz przed Kamilem Stochem (106 m) oraz Markusem Eisenbichlerem (104.5 m). Drugie wyniki wyglądały podobnie - wygrał Stoch (108.5 m), przed Manuelem Fettnerem (105.5 m) i Kubackim (101 m). W trzeciej triumfował Andreas Wellinger (110.5 m) przed Stefanem Hulą (105 m) oraz Stochem (102 m). W pierwszej serii treningowej nie widzieliśmy Amerykanów ani czołowych Norwegów - Johanssona, Forfanga i zmagającego się z bólem zęba, Tande. 

Wieczorną sesje Polacy odpuścili, a więc nie było szans dla nich na znalezienie się ponownie w czołówce. Pierwszy z dwóch treningów wygrał Michael Hayboeck (106.5 m), zaraz przed Johannem Andre Forfangiem (105 m) oraz Robertem Johanssonem (104.5 m). W drugiej serii po zwycięstwo sięgnął Johansson (106.5 m), drugi był Hayboeck (108 m) a trzeci Andreas Wellinger (105.5 m). Wydaje się więc, że grupa faworytów została już mocno zaznaczona. 

Trzeci trening, rozgrywany o trzeciej w nocy czasu polskiego, obsadzony był mówiąc krótko, słabo. Skoczyło niewiele ponad 20 skoczków, reszta zrezygnowała, w tym większość z czołówki. Obie serie wygrał Andreas Stjernen (95.5 oraz 103 m) a na kolejnych miejscach była lekka rotacja. W pierwszej serii drugie miejsce zajął Stefan Kraft, który z kolei był trzeci w kolejnej serii (95.5 oraz 102.5 m). Trzeci w pierwszej serii był Taku Takeuchi (97 m) a na drugim w drugiej serii - Timi Zajc (104 m). 

You May Also Like

0 komentarze