Lindvik mistrzem!

by - 9:40 PM
W dniu dzisiejszym w ramach Mistrzostw Świata Juniorów zostały rozegrane zawody mężczyzn w skokach narciarskich. W konkursie mogliśmy oglądać 4 Polaków: Kacpra Juroszka, Bartosza Czyża, Pawła Wąska oraz Tomasza Pilcha. 
Pierwsza seria nie obfitowała w długie skoki, jednak wraz z jej końcem pojawiły się dwa fenomeny, wylądowane na 105m i 108.5m. Nie można było też narzekać na nudę. Tym razem passé okazały sie kombinezony aż trzech osób: Francesco Cecona, Muhammeda Bedira i Taaviego Pappel. Niestety, zdarzył się również upadek. Japończyk, Ren Nikaido stracił panowanie nad lewą nartą przy lądowaniu, przez co uderzył w zeskok. Zawodnikowi nie stało się na szczęście nic poważnego.

Szwajcarska skocznia okazała się zwycięska dla Mariusa Lindvika, młodego Norwega, który w ostatni weekend prezentował się wyśmienicie w Zakopanem. Tytuł wicemistrza wywalczył dla Niemiec Constantin Schmid, który przegrał złoto o 9,3 punkta. Trzecia pozycja okazała się zaskoczeniem, przynajmniej dla mnie. Chyba mało kto obstawiał, że brązowy medal zdobędzie właśnie Clemens Leitner. Zatem Tomek Pilch przegrał podium zaledwie o 0,2... Mamy nadzieję, że w konkursie drużynowym pójdzie lepiej i odkujemy zeszłoroczną przegraną!

You May Also Like

0 komentarze