Kamil Stoch ozłocony!

by - 3:23 PM

Rywalizacja w Pjongczang przyniosła radość milonom polskich kibiców. Kamil Stoch został Mistrzem Olimpijskim po raz trzeci w karierze. Na drugim miejscu uplasował się Andreas Wellinger, a trzecie miejsce zajął Robert Johansson.

Stoch po pierwszej serii prowadził przed Michaelem Hayboeckiem i Andreasem Wellingerem. Druga seria przyniosła jednak zawirowania w czołówce. Medalową pozycję stracił Hayboeck. Polak nie stracił jednak nic ze swojego błysku i po skoku na 136,5 metra mógł się cieszyć z trzeciego olimpijskiego złota. Na drugim miejscu po wspaniałym skoku na 142 metry uplasował się Andreas Wellinger. Niemiec stracił do Polaka 3,4 pkt. Brązowy medal padł łupem Roberta Johanssona, który po pierwszej serii był czwartej. Norweg uzyskał jednak 134,5 m i zdołał zdobyć drugi medal na tych Igrzyskach.

Tuż za podium znalazł się Daniel Andre Tande, który po wspaniałym skoku na 138,5 metra awansował aż z 15. pozycji. Piąty był Johann Andre Forfang, który także zaliczył spory awans, a czołową szóstkę dopełnił Michael Hayboeck po spadku z drugiego miejsca.

Na 10. miejscu rywalizację ostatecznie zakończył Dawid Kubacki. Skoczek uzyskał 126 metrów w finałowej próbie. Piętnasty był Stefan Hula, a Maciej Kot zajął 19. miejsce.

Już w poniedziałek czekają nas kolejne emocje. W Pjongczang odbędzie się konkurs drużynowy. Czy i wtedy będziemy się cieszyć z sukcesu biało-czerwonych?