Obsługiwane przez usługę Blogger.

Kamil Stoch liderem po pierwszej serii!

by - 2:32 PM


Świetnie zaczyna się dla Polaków konkurs na dużej skoczni Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Po pierwszym skoku na prowadzeniu znajduje się Kamil Stoch! Czy to właśnie dzisiaj piękny sen polskich kibiców stanie się rzeczywistością?

Polak uzyskał 135 metrów i o 3,8 pkt. wyprzedza drugiego Michaela Hayboecka. Austriak skoczył 140 metrów w bardzo dobrych warunkach i przez długi czas znajdował się na prowadzeniu. Wirtualne podium uzupełnia Andreas Wellinger. Niemiec osiągnął 135,5 metra i traci 1,6 pkt. do Hayboecka i równo 5 do Stocha.

Tuża za pierwszą trójką uplasował się Robert Johansson. Faworyt bukmacherów skoczył 137,5 metra. Piąte miejsce zajmuje kolejny z Polaków - Dawid Kubacki. Skoczek z Szaflar uzyskał 134,5 metra. Czołową szóstkę dopełnia Andreas Stjernen z odległością taką samą jak Kubacki. W pierwszej ósemce znalazło się jeszcze miejsce dla Ryoyu Kobayashiego i Petera Prevca.

Na dwunastym miejscu po pierwszej serii sklasyfikowany został Stefan Hula. Polak skoczył 132 metry. Najsłabiej z biało-czerwonych poradził sobie Maciej Kot. Zakopiańczyk po skoku na 128,5 metra zajmuje 17. pozycję.

Druga seria zapowiada się niezwykle pasjonująco i z Polakami w rolach głównych. Jej start już wkrótce.

You May Also Like

0 komentarze