Wygrana Dominika Maylaendera w Planicy

by - 5:24 PM


Pomimo, że oczy większości kibiców skoków narciarskich są obecnie zwrócone na Oberstdorf i Mistrzostwa Świata w Lotach, to nie są to jedyne zawody rozgrywane w ten weekend. W Planicy odbyły się dwa konkursy z cyklu FIS Cup. W dzisiejszym, czyli drugim z nich zwyciężył Niemiec Dominik Maylaender, który uzyskał kolejno 101 i 104,5 metra. Podium uzupełnili dwaj Austriacy - Thomas Hofer (102,5 i 103,5 metra) i Max Steiner (100 i 104 metry). 

Czwarty był doskonale znany wszystkim kolejny Austriak Elias Tollinger. Na piątym miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy Rok Justin. Na szóstej pozycji konkurs ukończył Stefan Huber, który po pierwszej serii zajmował wysoką, trzecią lokatę. Polacy nie zachwycili. Punkty zdobyli jedynie 24. Stanisław Biela i 26. Krzysiu Miętus. Warto dodać, że w dzisiejszej rywalizacji wzięło udział aż 10 naszych rodaków.

Oczywiście nie obyło się też bez dyskwalifikacji. Ten niezbyt miły prezent dostał od organizatorów Słoweniec Blaz Pavlic. Jednak zważywszy na to, że w dzisiejszym konkursie wzięło udział aż 88 zawodników, to 1 wykluczenie nie robi chyba na nikim wrażenia. 

You May Also Like

0 komentarze