Top8 tygodnia 01-07. stycznia

by - 1:01 AM

Muszę przyznać, że początek tego roku przyniósł nam wiele niezapomnianych wrażeń. Nie da się ukryć, że w minionym tygodniu wszystko kręciło się wokół Turnieju Czterech Skoczni, który okazał się być dla nas bardzo radosny. Jeśli jednak nie wiecie co się wydarzyło w Niemczech, Austrii i nie tylko, bo tak was trzyma po Sylwestrze, albo chcecie jeszcze raz wrócić myślami do tych wspaniałych momentów, to zapraszamy na nasze Top8!

fot: fis-ski.com

8. Wpadka z hymnem Polski w Ga-Pa
Po wygranej Kamila Stocha w drugim konkursie TCS wszyscy myśleli, że usłyszymy typową wersję naszego Mazurka Dąbrowskiego. Niestety, wersja którą puścili organizatorzy bardziej przypominała marsz pogrzebowy. Sam Kamil słuchając go przysnął mniej więcej między pierwszą zwrotką a drugą, ale cóż. Najważniejsze, że przedstawiciele FIS'u za tę wpadkę przeprosili. Spokojnie, nie gniewamy się!

7. Hendrickson i Glasder pojadą do Pyeongchang 
W cieniu europejskiego TCS w Stanach Zjednoczonych odbyły się zawody, w których główną nagrodą była kwalifikacja na najbliższe Igrzyska Olimpijskie. Rywalizacja miała miejsce w Salt Lake City. Wśród pań najlepsza okazała się być Sarah Hendrickson, a wśród panów Michael Glasder. Tym samym wspomniana dwójka może już mieć pewność, że wystąpi w Korei. 

6. Debiut Pilcha w Pucharze Świata
Po bardzo udanych występach w Pucharze Kontynentalnym Stefan Horngacher powołał Tomka na jego pierwsze w życiu zawody w Pucharze Świata. Pilch zadebiutował w kwalifikacjach do konkursu w Innsbrucku, w których zajął 38. miejsce. W swoich pierwszych zawodach PŚ był 42. Dwa dni później, w Bischofshofen uplasował się na 34. pozycji. Mimo, że nasz młody rodak nie zdobył punktów, to i tak może być z siebie bardzo zadowolony! 

5. Triumf Lindvika i Siegela w Pucharze Kontynentalnym
W niemieckim Titisee-Neustadt odbyły się dwa konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego. W pierwszym z nich zwyciężył Norweg Marius Lindvik, a w drugim reprezentant gospodarzy David Siegel. Punktowało też trzech Polaków - Aleksander Zniszczoł, Przemek Kantyka i Klemens Murańka. Wesołą informacją jest też to, że do skakania powrócił Andrzej Stękała. 

4. Janek Ziobro zawiesił karierę 
Dzień przed konkursem w Bischofshofen Janek ogłosił, że zawiesza swoją karierę sportową na czas nieokreślony. Skoczek stwierdził, że w środowisku narciarskim ludzie chcą go zniszczyć oraz że jest stale pomijany. Więcej o całej sytuacji możecie przeczytać tutaj. Pamiętaj Janku, miej luz w wiadomym miejscu, a wszystko się ułoży!

3. Upadek Freitaga i wycofanie się z TCS 
Ostatnie tygodnie wskazywały, że to Ryszard będzie faworytem do zwycięstwa w TCS. Jego rywalizacja z Kamilem zapowiadała się niezwykle pasjonująco, ale niestety podczas konkursu w Innsbrucku Freitag zaliczył upadek. Na szczęście nie doznał on żadnej kontuzji, ale dalszy udział w Turnieju okazał się być dla niego niemożliwy. Rysiu prawdopodobnie nie pojedzie również w ten weekend na loty do Bad Mitterndorf. Więcej o stanie Freitaga możecie przeczytać tu.

2. Kamil Stoch Sportowcem Roku według Przeglądu Sportowego!
W sobotę, tuż po zakończeniu TCS, czy też zauważyliście, że prawie wszędzie wspominam o Turnieju? odbyła się gala rozdania nagród dla najlepszych sportowców roku 2017 wybranych w Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Ku uciesze wszystkich fanów skoków, Sportowcem Roku wybrany został Kamil Stoch! W jego imieniu statuetkę odebrała pięknie prezentująca się żona Ewa. Oprócz tego, dziewiąte miejsce w głosowaniu zajął Piotr Żyła; tytuł Drużyny Roku trafił do reprezentacji Polski w skokach narciarskich, a miano Trenera Roku zyskał Stefan Horngacher!

1. Stoch wygrywa wszystkie konkursy TCS! 
To wydarzenie pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo. Kamil Stoch zwyciężył we wszystkich czterech konkursach TCS i wyrównał rekord Svena Hannawalda! To, co wydarzyło się w Bischofshofen było po prostu niesamowite i nie sposób znaleźć słowa, by opisać emocje, które towarzyszyły wszystkim kibicom. Kamil zdeklasował rywali i po raz drugi w karierze został triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni! Drugie miejsce zajął w nim Andreas Wellinger, a trzecie Anders Fannemel. Im oczywiście również należą się ogromne gratulacje! Bardziej szczegółowe podsumowanie TCS znajdziecie tutaj.

You May Also Like

0 komentarze