Pungertar i Greiderer zakończyli kariery

by - 8:47 PM

Ostatnio zza granic Polski docierają do nas same nieprzyjemne informacje. Najpierw pobity Iulian, a teraz dwie zakończone kariery. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie młody wiek obu zawodników. Krótko przedstawię wam ich historię i powiem skąd, ewentualnie możecie ich kojarzyć.

fot:. fis-ski.com
Zacznijmy od Słoweńca. Matjaz Pungertar ma 27 lat i reprezentował klub SSK Menges. Na co dzień skoczek wraz ze swoją wybranką zajmują się zawodowo fotografią dziecięcą i ślubną. 30 sierpnia 2011 r. miał miejsce jego debiut w Pucharze Świata podczas zawodów w Willingen. Zajął on wtedy 45. miejsce. Jego największym osiągnięciem w konkursach PŚ jest szóste miejsce w Niżnym Tagile w sezonie 2014/15. Zwyciężył on raz podczas rywalizacji w Ałmatach z cyklu Letniego Grand Prix. To chyba tyle z tych najważniejszych osiągnięć. Na jednej ze Słoweńskich stron przeczytałyśmy, że Pungertar zakończenie swojej kariery tłumaczy problemami, z którymi się zmagał czy to mentalnymi gdzie nie osiągał takich rezultatów, jak oczekiwał czy zdrowotnymi jak ból pleców, a do tego Matjaz w niedalekiej przyszłości razem ze swoją partnerką spodziewają się dziecka.
Nie wiem, czy Simon wybrał specjalnie taki moment do ogłoszenia takiej decyzji, czy to było przypadkowe, ale trzeba uznać, że skumulowało się wszystko w jedno. Simon Greiderer ma 21 lat jutro kończy 22 i reprezentował klub HSV Absam-Bergisel. Debiutował w Pucharze Świata w sezonie 2013/14 podczas konkursu w Bischofshofen gdzie zajął 48. miejsce. Dwukrotny medalista Mistrzostw Świata Juniorów. W 2014 r. podczas MŚJ razem z Ulrichem Wohlgenanntem, Eliasem Tollingerem i Patrickiem Streitlerem wywalczyli srebrny medal w konkursie drużynowym, a rok później w prawie takim samym zespole tylko zamiast Ulricha był Philipp Aschenwald, zdobyli brąz, a Simon w zmaganiach indywidualnych zajął dobre, 5. miejsce. W 2016 r. już niestety nie udało się wejść na podium, ale reprezentacja Austrii zajęła dobre 4. miejsce. W PŚ punktował tylko raz na skoczni mamuciej w Vikersund i zdobył jeden punkt. Dlaczego zakończył karierę? Nie podał jeszcze powodu, może to przez brak formy? Simon ewidentnie miał problem, żeby przebić się nawet do kadry B Austrii. Taki post umieścił wczoraj na swoim Instagramie.