Podwójna wygrana Lundby w Sapporo

by - 10:52 PM

Za nami dwa dni rywalizacji Pań podczas Pucharu Świata w Sapporo, gdzie oba konkursy zgarnęła dla siebie Maren Lundby. Zapraszamy na krótkie sprawozdanie z dwóch dni zawodów!


zdj: alchetron.com


Kwalifikacje i treningi przed weekendowymi zawodami na skoczni Miyanomori wskazywały, że faworytką do wygrania obu konkursów będzie Sara Takanashi, to jednak tak się nie stało i Japonka musi jeszcze trochę poczekać na swój kolejny triumf w Pucharze Świata.

Już podczas pierwszej serii sobotniego konkursu Maren Lundby wyrosła na faworytkę do wygrania pierwszych zmagań. Norweżka oddając swoją próbę z obniżonej belki uzyskała odległość 95,5 metra, dzięki czemu wypracowała sobie 6-punktową przewagę nad drugą po pierwszej serii Kathariną Althaus, która skoczyła 93,5 metra. Jak się potem okazało, ta przewaga dała Lundby naprawdę wiele. Trzecia po pierwszej serii była Yuki Ito, a tuż za nią plasowała się wcześniej wymieniana Sara Takanashi. W drugiej serii Niemka podjęła próbę ataku na pierwsze miejsce, poprzez skok na 96. metr, jednak Lundby oddała próbę na 93,5 metra co w zupełności wystarczyło jej do wygranej. Na ostatnie miejsce podium przesunęła się Takanashi spychając z niego swoją rodaczkę - Yuki Ito, o zaledwie 0,9 pkt. Polki nie startują w Japonii. W Sapporo poleciał również festiwal dyskwalifikacji. Za nieprzepisowy kombinezon wykluczone zostały aż trzy zawodniczki.

W drugi dzień zmagań Norweżka nie pozostawiła nikomu już żadnych złudzeń. Dzięki pewnym i bardzo dobrym skokom na odległość 95,5 metra oraz 98,5 metra zdeklasowała swoje rywalki. Tym razem druga Sara Takanashi (90 m, 93 m) straciła do zwyciężczyni ponad dwadzieścia punktów. Podium uzupełniła Katharina Althaus, więc można powiedzieć, że w porównania do dnia wcześniejszego Japonka i Niemka zamieniły się jedynie miejscami na podium. Czołową szóstkę drugiego konkursu dopełniły: Irina Avvakumova, Yuki Ito, Chiara Hoelzl. Tym razem zdyskwalifikowana została tylko jedna zawodniczka - Słowenka Nika Kriznar.

You May Also Like

0 komentarze