Markus Schiffner wygrywa Fis Cup w Planicy!

by - 2:55 AM

Przepraszamy za opóźnienie, ale emocje związane z Mistrzostwami Świata w Lotach i tutaj namieszały dużo. Zwłaszcza, że autorka trzeciego miejsca i wierna fanka pana na trzecim stopniu podium prawie zeszła na zawał. W cieniu zmagań w Oberstdorfie znalazł się konkurs tak zwanej "trzeciej ligi skoków" w słoweńskiej Planicy. Konkurs padł łupem Austriaka Markusa Schiffnera.

Schiffner nie prowadził po pierwszej serii - po skoku na odległość 100 metrów zajmował trzecią lokatę. Co ciekawe, cała czołowa trójka pierwszej części konkursu, nie tylko była częścią reprezantacji Austrii (liderem był Elias Tollinger, na drugim miejscu znalazł się Markus Rupitsch) ale również wylądowała dokładnie w tym samym punkcie skoczni! Różnica punktowa między Schiffnerem a Tollingerem wynosiła na półmetku jedynie punkt. 

W drugiej serii Schiffner bez problemu wskoczył na pierwszy stopień podium. Co ciekawe, drugie miejsce zajął debiutujący w zawodach tej rangi Słoweniec Zak Mogel. 17-latek na półmetku zajmował 15. pozycję ale w finale skoczył najdalej ze wszystkich zawodników, bo aż 103,5 metra. Na trzecim miejscu wylądował Janni Reisenauer. 

Lider po pierwszej serii był finalnie czwarty, zostawiając za sobą Roka Justina i triumfatorów oficjalnych treningów - Marinusa Krausa i Andreasa Alamommo. Ta dwójka to kolejny przykład lądowania na tym samym metrze w trakcie zawodów w Planicy - oboje osiągnęli odległość 98. metrów. 

Polacy, no cóż, zaliczyli klapę. Żaden z nich nie wywalczył awansu do drugiej serii. Najbliżej do tego osiągnięcia miał Andrzej Stękała, który na końcu znalazł się na 31. lokacie. 

You May Also Like

0 komentarze