Lundby i Japonki dominują w Zao

by - 4:48 PM

fot: alchetron.com

Miniony weekend był ważny również dla kobiet. Rywalizowały one w ramach Pucharu Świata w japońskim Zao. W piątek i niedzielę rozegrane zostały konkursy indywidualne. W obu z nich najlepsza była Norweżka Maren Lundby. W sobotę przeprowadzono zawody drużynowe, w których górą były Japonki. Niestety, w odległej Azji nie wystąpiła żadna z reprezentantek Polski.

W piątkowych zmaganiach Lundby (100 i 101,5 metra) nie miała sobie równych i o ponad 40(!) punktów wyprzedziła sklasyfikowaną na drugiej pozycji Chiarę Hoelzl z Austrii. Podium uzupełniła Rosjanka Irina Awwakumowa. Na czwartym i piątym miejscu znalazły się reprezentantki gospodarzy, w których kibice pokładali wielkie nadzieje - Sara Takanashi i Yuki Ito. 

W sobotę już wszyscy fani mogli być zadowoleni z występu Japonek - zwyciężyły one drużynowo z dużą przewagą nad drugimi Słowenkami. Na trzeciej lokacie uplasowały się Rosjanki. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej konkursu najlepsza była Irina Awwakumowa. 

Niedziela również okazała się być popisem Maren Lundby. Norweżka oddała dwie dobre próby - na 97. i 101. metr. Na drugiej pozycji uplasowała się Yuki Ito, a na trzeciej Sara Takanashi. Jak więc sami widzicie, w skokach kobiet też cały czas wygrywają te same skoczkinie. 

W klasyfikacji generalnej prowadzi oczywiście Maren Lundby. A to niespodzianka! Jeśli jesteście spragnieni występów pań, to w przyszły weekend będą one rywalizować w słoweńskim Ljubnie. 

You May Also Like

0 komentarze