Kilka słów od Stefana Hubera po zwycięstwie w Zakopanem

by - 12:30 PMAustriacy zdecydowanie zdominowali weekend z FIS Cupem w Zakopanem. W niedzielnym konkursie najlepszy okazał się Stefan Huber. Tuż po zawodach udało nam się krótko porozmawiać z tym sympatycznym zawodnikiem. Sprawdźcie, co miał do powiedzenia o swoim starcie!

Huber był bardzo zadowolony ze swoich skoków oddawanych w ten weekend. Szczególną radość sprawił mu finałowy skok z niedzielnego konkursu. - Druga próba z dzisiejszych zawodów była bardzo dobra. Pierwszy skok był trochę spóźniony, ale i tak sprawił mi przyjemność. Wczoraj nie szło mi tak dobrze jak dzisiaj, dlatego byłem drugi, ale i tak mogę ocenić ten start na plus - opowiadał po swoim występie.

Skoczek pozytywnie wypowiedział się na temat warunków panujących na Wielkiej Krokwi. Jego zdaniem były one bardzo sprawiedliwe. - To najważniejsze na zawodach FIS Cup, ponieważ nie ma przeliczników za wiatr i belkę. W sobotę nie było tak sprawiedliwie w drugiej rundzie, więc cieszę się, że dzisiaj nam się poszczęściło - stwierdził Austriak.

Zapytałyśmy też Austriaka o modernizację zakopiańskiej skoczni, która niedawno się zakończyła. Huber wypowiedział się na jej temat bardzo pozytywnie. - Oczywiście da się zauważyć, że skocznia po przebudowie jest większa niż wcześniej. Podoba mi się to, bo lubię duże skocznie. Zawsze lubiłem tą skocznię, nie zmieniła się też bardzo mocno, więc nadal należy do lubianych przeze mnie - wyjaśnił.

W ostatnim czasie zdecydowanie częściej w zawodach najwyższej rangi można zobaczyć brata Stefana, Daniela niż jego samego. Czy zawodnik czuje czasem zazdrość z tego powodu? O dziwo, nie. - Zawsze staramy się wspierać z bratem. Czasami on udziela mi rad, a czasami ja jemu. Staramy się pomagać sobie, by każdy z nas był tak dobry jak tylko jest to możliwe - powiedział.

W najbliższym czasie Austriaka będzie można oglądać na zawodach FIS Cup w Planicy. Młodemu skoczkowi życzymy samych sukcesów podczas tego startu!

Z Zakopanem dla SkokiokiemKobiet.pl,
Zuzanna Wydera
You May Also Like

0 komentarze