Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje PŚ Zakopanem!

by - 7:14 PM

Tak tak, nie możemy tego dłużej ukrywać - w końcu nadszedł czas na Puchar Świata w Zakopanem! Zimowa stolica Tatr przywitała kibiców niezwykle gościnnie albo i nie - bo niestety niektórzy nie mają jak tego sprawdzić i muszą siedzieć w uniwersyteckich bibliotekach  i obojętnie czy oglądacie skoki przed telewizorem czy marzniecie pod skocznią, towarzyszyć Wam będą niezwykłe emocje. Za nami kwalifikacje do konkursu indywidualnego, które wygrał Kamil Stoch. Mimo, że nie uzyskał najlepszego rezultatu zmagań, 137 metrów wystarczyło do objęcia prowadzenia i finalnego zwycięstwa. Kamil Stoch swoją dobrą dyspozycję pokazał już w trakcie treningów, bo wygrał pierwszy z nich, w drugim za to ustąpił miejsca jedynie Richardowi Freitagowi. W kwalifikacji jednak nie dał już szans nikomu. Skoczył 137 metrów i zdecydowanie sięgnął po zwycięstwo. Zaraz za nim znalazł się Markus Eisenbichler, który uzyskał rezultat jedynie o pół metra krótszy. Trzeci? Oczywiście Richard Freitag. Najniższy stopień podium uzyskał dzięki lądowaniu na 131. metrze. 

Zaraz za ścisłą trójką znaleźli się kolejno Dawid Kubacki, Marius Lindvik (który w Zakopanem póki co przeżywa ogromny progres, bo w końcu walczy o ostatnie miejsce w norweskim teamie na igrzyska), Peter Prevc, Ryoyu Kobayashi, Johann Andre Forfang, Andreas Stjernen i Stefan Hula. W czołowej dziesiątce znalazło się więc aż trzech Polaków. 

Do niedzielnej rywalizacji indywidualnej zakwalifikowali się wszyscy nasi reprezentanci. Poza wymienioną trójką, 14. miejsce zajął Maciej Kot, 33. był Piotr Żyła, 34. Tomasz Pilch, 37. Jakub Wolny, 42. Paweł Wąsek, 44. Aleksander Zniszczoł, 50. Bartosz Czyż. 

Już jutro czeka na nas wszystkich konkurs drużynowy! Początek już o 16:00. 


You May Also Like

0 komentarze