Jan Ziobro zawiesza karierę

by - 4:17 PM


Wczoraj bardzo smutną informację na swoim oficjalnym Facebooku zamieścił Janek Ziobro. Skoczek ogłosił, że zawiesza karierę sportową. Jakie są tego przyczyny?

Ziobro w swoim wyznaniu mówi, że za każdym razem jest pomijany i poniżany. Sam zainteresowany twierdzi, że chciałby dalej skakać, ale wielu ludzi chce go zniszczyć jako zawodnika, przez co kontynuowanie kariery nie ma sensu. 

Sytuacją, która przelała czarę goryczy, był wybór ekipy na Puchar Kontynentalny w Titisee-Neustadt. Przed Sylwestrem odbył się trening zawodników na Wielkiej Krokwi. Podczas niego Janek zaprezentował się o wiele lepiej niż Andrzej Stękała, ale to drugi ze skoczków dostał powołanie na te zawody. Ziobro wspomina też, że tak naprawdę to zdarzenie, w porównaniu do innych, mających miejsce kilkanaście miesięcy temu, jest błahostką. Według niego odbija się na nim szczerość, którą się kiedyś wykazał. 

Janek mówi też, że w skokach narciarskich w Polsce są równi i równiejsi. Jest to skandal, dlatego nie mógł już dłużej milczeć. Zawodnik dziękuje też wszystkim kibicom za dotychczasowe wsparcie. Cały film z wypowiedzią Ziobro możecie obejrzeć tutaj.

Bardzo nam przykro, że w polskich skokach dochodzi do takich sytuacji. Niestety nie możemy pochwalić się wybitnie mocnym zapleczem, dlatego powinniśmy dbać o wszystkich zawodników. Mamy jedynie nadzieję, że sytuacja wkrótce się poprawi i Janek wróci do skakania. Trzymamy kciuki! 

You May Also Like

0 komentarze