Daniel-André Tande zwycięzcą kwalifikacji do MŚwL!

by - 3:47 PM


Kwalifikacjami do konkursu indywidualnego rozpoczęliśmy Mistrzostwa Świata w Lotach w Oberstdorfie! Pomimo, że stały one pod znakiem padającego śniegu i kręcącego wiatru, to mieliśmy okazję obejrzeć kilka dalekich prób. Największą odległość uzyskał Daniel-André Tande, który skoczył aż 238,5 metra (222,1 pkt) i pobił rekord Heini-Klopfer-Skiflugschanze! Za Norwegiem uplasował się Kamil Stoch (232 metry). Polak długo prowadził w kwalifikacjach, ale ostatecznie stracił do Daniela 11,4 punkta. Trzeci był Andreas Stjernen (217 metrów). Do zwycięzcy zabrakło mu 12 punktów. 

Zaraz za podium znaleźli się Stefan Hula i Stefan Kraft (obaj 217 metrów). Nie dość, że dzielą imię, to jeszcze taką samą odległość uzyskali... Na szóstym miejscu uplasował się powracający do rywalizacji Richard Freitag (219,5 metra). Widać, że przez ten czas Rysiek nie stracił wysokiej formy. 

Generalnie kwalifikacje przebiegły bez większych niespodzianek. W konkursie indywidualnym, który rozpocznie się już za chwilę, zobaczymy też pozostałą dwójkę Polaków - Dawida Kubackiego (211,5 metra - 8. lokata) i Piotra Żyłę (201,5 metra - 14. lokata). 

You May Also Like

0 komentarze