Bartosz Czyż: Początek sezonu był ciężki

by - 3:32 PM


Naturalnie, jak każdy kibic zwracamy uwagę na tych najlepszych, na tych, którym udało się zadebiutować i utrzymać w Pucharze Świata, wygrywając przy tym któryś ze startów. Jednak by się tam dostać trzeba przejść najpierw drogę juniora, który musi borykać się między innymi z okresem dojrzewania. ,,Przez ostatni rok sporo urosłem, jednak póki co i na szczęście nic się nie zmienia pod względem technicznym,, mówi nam Bartosz Czyż, który jest jednym z najlepszych polskich juniorów w chwili obecnej.

 Podczas zawodów FIS Cup'u również zaprezentował dobrą i stabilną formę, zajmując kolejno 6. oraz 7. miejsce. Jak sam przyznaje swoje starty na Wielkiej Krokwi uznaje za bardzo pozytywne, ze względu na to, że skoki oddane podczas konkursów były lepsze niż w treningach i lepsze ostatnimi czasy co jest dużym krokiem naprzód. Musimy przyznać, że lato, jak i początek zimy wyglądały w jego wykonaniu zdecydowanie lepiej, niż występ podczas Mistrzostw Polski, gdzie zajął 18. miejsce. ,,Początek sezonu był ciężki, wiele konkursów oraz dalekie podróże, które dosyć mnie zmęczyły,,. Zapytany o to, czy obniżkę formy ma już za sobą, bo przecież wydaje się być murowanym kandydatem do startów podczas Mistrzostw Świata Juniorów, Bartosz Czyż żywi nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej, jednak przyznaje, że jest jeszcze kilka elementów, nad którymi musi pracować. ,,W tym momencie przede wszystkim pracuję nad tym, aby te skoki były trafione w próg, oraz nad kilkoma innymi elementami technicznymi,,.

Konkursy z cyklu FIS Cup odbyły się na nowej, wyremontowanej Wielkiej Krokwi, czym zainaugurowały zawody FIS'u na tej skoczni. Różni się ona trochę od obiektu, na którym zawody Pucharu Świata mogliśmy obserwować rok temu. Junior z Wisły, zmiany ocenia na pozytywne. ,,Rozbieg bardzo dobrze znaliśmy, pod tym kątem nic się nie zmieniło. Sama skocznia jest teraz troszkę trudniejsza, ale bardzo przyjazna,,. Pozostając w temacie Zakopanego oraz Pucharu Świata, zapytaliśmy Bartosza o jego ewentualny start na tej imprezie, jak jednak mówi, nie jest w stanie aktualnie powiedzieć, czy na niej wystąpi, jeśli jednak tak się stanie, będzie to ogromny zaszczyt i motywacja do dalszych treningów.

Aktualnie Bartosz Czyż razem z Tomaszem Pilchem i Pawłem Wąskiem, w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Juniorów odpoczywa od występów na arenie międzynarodowej.

You May Also Like

0 komentarze