5:54 PM

Zapomniane skocznie Nowej Zelandii - Mount Cook

Tym razem przenosimy się do Nowej Zelandii i zapoznamy się ze skoczniami, które znajdowały się na jej terenie. Jedną z nich jest Mount Cook Ski Jump powstała u stóp Góry Cooka. 

Pierwszy obiekt został wybudowany tam w 1931 roku. Trenować na nim mogli zawodnicy Aoraki Ski Club. Zaraz po otwarciu go rozegrano na nim inauguracyjny konkurs, który zwyciężył H. Elworthy. 27. lipca 1937 roku na skoczni odbyły się międzynarodowe zawody, w których wzięli udział reprezentanci Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych. Wygrał je Amerykanin Richard Durrance, który równocześnie ustanowił rekord obiektu lądując na około 30. metrze. 2. sierpnia 1938 roku na Mount Cook Ski Jump zorganizowano Mistrzostwa Nowej Zelandii, w których triumfował H. Wigley.

Sądzę, że nikt nie będzie zaskoczony, jeśli powiem, że skocznia w okolicy Góry Cooka już nie istnieje.

4:00 PM

Lata młodości vs teraźniejszość - Rosja

Lata młodości vs teraźniejszość - Rosja

Witajcie! Dzisiaj mam dla Was zdjęcia z młodości i początków kariery kilku najbardziej znanych skoczków rosyjskich. Zawodnicy ci nie są bardzo aktywni w social mediach, ale mimo to udało mi się coś znaleźć. Miłego oglądania.

Denis Kornilov

Trzeba przyznać, że w długich włosach Denis prezentował się wyjątkowo korzystnie. Na sobie ma kwintesencję mody późnych lat dwutysięcznych - ortalionową kurtkę z nieśmiertelnymi trzema paskami.


fot. blog.pl


Dmitriy Vassiliev

Jak widać, rosyjski skoczek ma w sobie rockową duszę. Na archiwalnym zdjęciu pozdrawia fotografa gestem wykonywanym częściej przez zbuntowanych muzyków niż sportowców. Ciekawe, co na to Kreml

fot. blog.pl


fot. fis-ski.com

Evgeniy Klimov

Fotka na tle skoczni w niestylowych okularkach na nosie zwykle zarezerwowana jest dla kibiców skoków. Klimov uznał jednak, że jest to świetne zdjęcie profilowe również dla młodego kombinatora norweskiego. Szanujemy jego wybór.


fot. facebook.com


Ilmir Hazetdinov

Rozgrzewanie się przy pomocy stołu ogrodowego? Czemu nie! Dla młodego Ilmira każde miejsce było dobre na trening. To kolejny z Rosjan, który uwielbiał ortalionowe dresy z adidasa.


fot. facebook.com


Mikhail Maksimochkin

Ten zapomniany już trochę ulubieniec Sebastiana Szczęsnego jako nastolatek nosił niezwykle popularną fryzurę pt. grzywka wpada mi w oczy, ale przynajmniej mogę ją ponętnie odganiać i nie widać, że tak naprawdę mam jedną brew. Myślę, że każda z nas miała swego czasu w klasie kolegę z właśnie taką fryzurą.


fot. facebook.com


fot. fis-ski.com

To już wszystko jeżeli chodzi o dzisiejszą notkę. Który z nastoletnich ruskich skradł Wam serce? Dajcie znać w komentarzu :)
7:51 PM

Kilka słów o sobie... Luca Roth

Kilka słów o sobie... Luca Roth
Witajcie ponownie! Dzisiaj mam dla was kolejny wywiad. Tym razem jest to młody skoczek, który w tym roku został Mistrzem Niemiec Juniorów. Polska publiczność może go kojarzyć z dobrych występów w Pucharze Beskidów, jeśli ktoś śledzi też to skokowe "zaplecze". Najczęściej występuje jednak w zawodach z cyklu Alpen Cup. Przed Państwem - Luca Roth!

fot:. schwarzwaelder-bote.de

Julia: Jak zaczęła się Twoja kariera skoczka?
Luca: Zacząłem skakać, gdy miałem 7 lat.

J: Dlaczego akurat skoki?
L: Wybrałem skoki, ponieważ mój dziadek również był skoczkiem narciarskim i często oglądałem jak sobie radzi na skoczni. Razem oglądaliśmy skoki narciarskie w telewizji. W moim mieście były treningi skoków, więc poszedłem tam.

J: Jaka skocznia jest Twoją ulubioną i dlaczego?L: Ja lubię wiele skoczni, ale nie mam ulubionej.

J: Co lubisz robić w wolnym czasie?
L: W wolnym czasie lubię oglądać kolarstwo górskie oraz chodzić po linie, na której próbuję utrzymać równowagę.

J: Kto jest twoim najlepszym przyjacielem w zespole?
L: Moimi najlepszymi przyjaciółmi w grupie treningowej są Claudio Hass i Kevin Kern, ale oczywiście z każdym innym też mam doskonały kontakt.

J: Co czujesz, gdy siadasz na belce?
L: Kiedy siadam na belce, jestem całkowicie skupiony, oślepiony tym wszystkim i właściwie wpatruję się tylko w mój korytarz, po którym zaraz zjadę, żeby oddać swój skok.

J: Czy pamiętasz swoje pierwsze próby?
L: Oczywiście, że pamiętam. Moje pierwsze próby były w Meßstetten na skoczni K20 w nartach do narciarstwa alpejskiego i przeciwdeszczowej kurtce.

J: Co sądzisz o polskich fanach skoków narciarskich?
L: Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do skoków narciarskich w Polsce, od kiedy ta cała atmosfera skoków stała się tam coraz to bardziej i bardziej entuzjastyczna niż w innych państwach.

J: Jakie masz plany na nadchodzący sezon?
L: Moimi planami na nadchodzący sezon jest definitywnie start w Mistrzostwach Świata Juniorów w Kanderstegu i start w Alpen Cup, gdzie zawsze znajdowałem się poniżej 6 miejsca.

8:38 PM

Who wore it better- stroje z Planicy

Who wore it better- stroje z Planicy
Jak wiecie lub nie Planica rządzi się swoimi prawami. Co mam na myśli? To, że na zakończenie sezonu każda z nacji przywozi tradycyjne przysmaki, które są tylko w ich kraju i nigdzie więcej. Wystawiają to przed swoje domki i każdy może spróbować czegoś nowego. Oczywiście na stołach nie brakuje alkoholu, ponieważ skoczkowie świętują wtedy koniec sezonu i uzyskane w nim wyniki. Niestety mało kto dzieli się zdjęciami z tejże "imprezy". Jednak znalazłam dla was jak zawsze nieliczne perełki.

Markus Eisenbichler - 2017 rok


Adam Małysz i jego szybkie okulary - 2017 rok


Andreas Wellinger i jego czapka milki Viessmanna - 2014 rok
 gif:. tumblr.com

Piotr Żyła i Dawid Kubacki - 2013 rok
 fot:. facebook.com

Martin Koch i Piotr Żyła - 2013 rok
fot:. facebook.com

Kamil Stoch i Adam Małysz - 2011 rok
 fot:. interia.pl

Piotr Żyła i Stefan Horngacher - 2013 rok
fot:.facebook.com

Klemens Murańka, Maciej Kot, Kamil Stoch i Piotr Żyła - 2013 rok
fot:. radiopik.pl

Według mnie najlepiej jednak wypadł Markus, a wy co myślicie?

8:59 PM

Podsumowanie lata - remonty na skoczni

Podsumowanie lata - remonty na skoczni
Cześć! Dziś wpadam do Was z małym podsumowaniem wakacyjnego czasu. Pod lupę wezmę oczywiście zmiany na skoczniach. Modernizacje, zmiany punktów konstrukcyjnych i hill size... Czujecie się w tym zieloni i nie do końca jeszcze wiecie, co i gdzie? Oto przychodzę z pomocą!

Wielka Krokiew - modernizacja (korygacja progu i buli, K-125)
Znalezione obrazy dla zapytania wielka krokiew po remoncie
dziennikpolski24.pl

Malinka - tory lodowe
Znalezione obrazy dla zapytania wisła malinka nowe tory lodowe
katowickisport.pl

Chochołów - drugie życie dla skoczni nieczynnej od lat 90.
Znalezione obrazy dla zapytania skocznie chochołów projekt


Z racji homologacji FIS, zmianie uległy również niektóre rozmiary skoczni, unikając przebudowy. Co to za cuda? To za sprawą zmiany kąta nachylenia, trajektorii lotu skoczków i innych fizycznych nowinek. 

Okurayama (Sapporo) - zmiana zimowa z K-120 i HS134 na K-123 i HS137
Znalezione obrazy dla zapytania okurayama ski jump
takarajima-travel.comTremplin du Praz (Courchevel) - z K-120 i HS132 do K-125 i HS135
Znalezione obrazy dla zapytania tremplin du praz
skisprunschanzen.com

Czajkowski (Snezhinka) - z HS106 do HS102
Znalezione obrazy dla zapytania czajkowski ski jump hs106
skisprungschanzen.com

Niżny Tagil - do HS96
Znalezione obrazy dla zapytania nizhny tagil ski jump
skisprungschanzen.com

Krasna Polana - do HS102
Znalezione obrazy dla zapytania krasnaja polana ski jump
wikipedia.org

Heini-Klopfer Schanze - do K-200 i HS225 (póżniej HS235)
Podobny obraz
fis-ski.com


2:06 PM

Wydarzenia z ostatnich dwóch tygodni

Przygotowania do sezonu zimowego wkroczyły na ostatnią prostą, gdyż od Wisły dzieli nas 34 dni.Jest to okres dość napięty, gdzie udoskonala się ewentualne błędy w skokach, ale też ma się pełno zobowiązań wobec sponsorów. Sprawdźcie co wydarzyło się w przeciągu ostatnich dwóch tygodni.1. Kadrowe roszady, czyli kto został bez kadry, a kto został przeniesiony do innej.
Czas między finałem LGP a inauguracją PŚ PZN wykorzystał do zmian członków kadr. Zdecydowanie ucierpieli na tym Krzysztof Biegun oraz Andrzej Stękała, którzy zostali bez wsparcia ze strony kadry na sezon olimpijski. Krzysztof Miętus został przeniesiony z kadry A do kadry B, zaś Łukasz Bukowski z B do C, gdyż PZN widzi w nim potencjał i dał mu szansę trenowania w kadrze juniorów.

2. Znamy wstępne kalendarze na LGP 2018 oraz PŚ 2018/19.
Podczas jesiennego spotkania FIS'u w Zurychu zostały zaprezentowane wstępne kalendarze. W planie LGP nie zmieniło się zbyt dużo, naszej Malince ponownie przypadły dwa konkursy oraz inauguracja letniego sezonu, szansę zorganizowania zawodów otrzymała Rumunia, oraz dwa dni zawodów zajęte są dla Rosji choć jeszcze nie znane jest miejsce rozegrania zawodów. Do kalendarza powraca również Einsiedeln oraz po 8. latach Liberec.
Jeśli chodzi o PŚ to ponownie cały cykl ma inaugurować nasza Wisła, następnie zawody przeniosą się do Ruki, do kalendarza powraca niemieckie Titisee-Neustadt oraz czeski Liberec, fanów wstawania o 2. w nocy informuję, że Sapporo również znajduje się w kalendarzu.

3. Najlepsza ''10'' bez prekwalifikacji.
Testowany latem system, gdzie każdy skoczek musiał przystąpić do kwalifikacji został przegłosowany podczas zebrania FIS'u i będzie obowiązywał również w zimie. Przeciwko temu pomysłowi były czołowe Związki Narciarski w tym Polski. Argumentem było to, że skoczkowie z pierwsze 10. mają dużo więcej obowiązków niż pozostali jednak nie był on wystarczająco przekonujący. System ma też zapobiec zagrywkom stosowanym podczas TCS.

4. Willingen Five.
Pamiętacie jak dwa sezonu temu mieliśmy jeden turniej z tradycją czyli Turniej Czterech Skoczni? Później doszedł norweski rower Raw Air, zaś w tym sezonie dołączy kolejny - Willingen Five, który rozegrany zostanie w dniach 2-4 lutego. Niemiecki turniej został już okrzyknięty mini rowerem, gdyż polega on na tym, że zliczane będą noty pięciu ocenianych serii: piątkowych kwalifikacji, oraz sobotniego i niedzielnego konkursu. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości 25 tyś euro.

5. Tworzy się chińska reprezentacja w skokach narciarskich.
Kolejne po koreańskich igrzyska zostaną zorganizowane w Pekinie, dlatego też Chińczycy postanowili nauczyć się skakać. Norweski Związek Narciarski podpisał z Chinami umowę, że wdrożą młodych Chińczyków w świat skoków i treningów, oraz w ekspresowym tępię zbudują liczącą się reprezentację. No cóż, życzymy powodzenia!


Copyright © 2016 Skoki okiem Kobiet , Blogger