8:51 PM

Polskie kwalifikacje w Hinzenbach

Polskie kwalifikacje w Hinzenbach

W Austrii odbyły się dzisiaj kwalifikacje do przedostatniego konkursu z cyklu Letniej Grand Prix. Bardzo dobrze spisali się w nich Polacy. Zwyciężył Stefan Hula z odległością 90,5 metra. Drugi był Stefan Kraft, trzeci Dawid Kubacki, a czwarty Piotr Żyła. Na piątym miejscu uplasował się Sebastian Colloredo. Za nimi znaleźli się też Roman Koudelka, Andreas Wellinger, Junshiro Kobayashi, Anze Lanisek i Rok Justin. Do jutrzejszych zawodów zakwalifikowali się także jedenasty Kamil Stoch, osiemnasty Maciej Kot, dwudziesty trzeci Jakub Wolny i dwudziesty szósty Krzysiu Miętus. Zdyskwalifikowani za nieprawidłowe buty zostali dwaj czescy idole nastolatek - Tomas Vancura i Viktor Polasek, przynajmniej było im raźniej. Warto również dodać, że do rywalizacji po długiej przerwie powrócił Thomas Diethart, ale niestety nie dane nam będzie oglądać go w konkursie. Mimo to niedzielne zmagania zapowiadają się naprawdę ciekawie, więc zdecydowanie warto je śledzić!

7:10 PM

Hauer triumfuje w Klingenthal

Hauer triumfuje w Klingenthal

Kilka chwil temu zakończyły się przedostatnie zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. W Klingenthal wystartowało aż 79 zawodników, teoretycznie 81, ale dwóch zostało zdyskwalifikowanych za niezbyt modny kombinezon. Możecie być dumni, że obejrzałam ten konkurs do końca, bo mówiąc szczerze nie był zbyt interesujący. Dzisiaj, tak dla odmiany, nie wygrał Pius Paschke, który ostatnimi czasy miał w zwyczaju pokonywać wszystkich. Zwyciężył absolutnie zasłużenie Norweg - Joachim Hauer. Na drugim miejscu uplasował się stale utrzymujący wysoką formę Tilen Bartol, a podium uzupełnił antyulubieniec wszystkich fanek - Domen Prevc! Czwarty był Moritz Baer, piąty Andraz Pograjc, a szósty staruszek Vincent Descombes Sevoie. Na siódmej pozycji rywalizację ukończył Mareczek Markus Eisenbichler, na zaś ósmej Timi Zajc. W czołowej dziesiątce znaleźli się też Richard Freitag cały czas zastanawiam się, czemu on w ogóle skacze w Letnim Pucharze Kontynentalnym i wspomniany już przeze mnie Pius Paschke. Najlepiej z Polaków zaprezentował się dwunasty Klemens Murańka, reszta z nich nie wystąpiła nawet w drugiej serii. Jedynym pozytywem jest to, że Klimek zagwarantował sobie wygraną w końcowej klasyfikacji cyklu, czego bardzo serdecznie gratulujemy! 

7:07 PM

Podsumowanie letniego sezonu FIS Cup'u Panów

Podsumowanie letniego sezonu FIS Cup'u Panów


fot. skisprungschanzen.com

Przyszła pora na podsumowanie FIS Cup'u Panów, jako że cykl letni mamy już za sobą. Na cały sezon składało się 8 konkursów w czerech różnych krajach. Pierwsze dwa odbyły się w Villach w Austrii, w pierwszym dniu wygrał Timi Zajc, zaś drugi dzień zawodów padł łupem Lukasa Wagnera. Następnym przystankiem było fińskie Kuopio, gdzie również rozegrały się dwa konkursy, które zdominował Timi Zajc wygrywając oba. Później powitaliśmy Kandersteg kolejne dwa dni zawodów, tym razem zwycięstwo w pierwszym dniu mógł świętować Markus Rupitsch, a w drugim Japończyk, Masamitsu Ito. Naszym ostatnim przystankiem w letniej edycji był Rasnov, gdzie zwycięzcą w jednym dniu był ponownie Markus Rupitsch, a kolejny konkurs należał do Dominika Maylaendera. Podsumowując, jeśli chodzi o konkursy najwięcej z nich wygrał Timi Zajc. Klasyfikacja generalna również należała do Zajca, na drugim miejscu uplasował się zwycięzca ostatniego konkursu cyklu, a na trzecim Markus Ruptisch. Najlepszy z Polaków - Przemek Kantyka znalazł się na miejscu czwartym.

7:03 PM

Podsumowanie września


Ach, jak ten czas szybko leci! Czy Wam też wrzesień minął w okamgnieniu? Bo mi osobiście tak. By umilić sobie jednak wspominanie tego tragicznego miesiąca, mam dla Was krótkie podsumowanie tego czasu :)


1. Kamil Stoch w Team Visa.


Nasz orzeł z Zębu, wraz z 39 innymi sportowcami, z aż 17 krajów, znalazł się po skrzydłami sponsora Igrzysk Olimpijskich. Visa, o której mowa, zebrała zespół składający się z potencjalnych kandydatów do olimpijskich medali. Co ciekawe, znajdują się tam tylko cztery osoby ze środowiska skoków narciarskich. Poza Kamilem, są to Noriaki Kasai, Sara Takanashi i Sarah Hendrickson.

2. Nowy rozbieg na Malince. 

Organizatorzy inaugaracji Pucharu Świata stają na głowie, by spełnić wymagania Federacji. Tym razem, wymieniono tory. Na razie pozostają w letnim wydaniu, jednak wraz z początkiem października, słoweńska MANA Original rozpocznie drugi etap - przygotowanie rozbiegu do obsługi w zimie.

3. Olli Muotka zakończył karierę.

Na arenie międzynarodowej, nie było o nim słychać od dawna. Przez sezon 2014/15 i 2015/16 zrezygnował on bowiem ze startów na tym szczeblu, jednak później powrócił, pojawiając się w Pucharze Kontynentalnym. Jak się okazuje, nie na długo. 29-letni Fin, po zawodach krajowych w Lahti, podjął ostateczną decyzję o odwieszeniu nart na kołek. Powodem jest chęć rozwijania umiejętności trenerskich oraz edukacji. Pozostaje nam jedynie życzyć mu wszystkiego dobrego!

4. Będą skocznie w Chochołowie!

O tych obiektach krążyły już legendy, jednak wreszcie ktoś się za to wziął. Przetarg na budowę skoczni HS16 i HS30 wygrała ta sama firma, która aktualnie zajmuje się modernizacją Wielkiej Krokwi. Miejmy nadzieję, że pójdzie szybko i gładko, a młodym skoczkom będzie ona służyć przez długie, długie lata!

5. Tymek Cieńciała triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni dla dzieci. 

Nasz mały, wiślański bohater już po raz trzeci zwyciężył austriacko-niemiecką rywalizację. W zawodach, które odbyły się w Hinzenbach, Bischofshofen, Reit im Winkl i Bertechsgaden, Tymek nie miał sobie równych i osiągnął all-kill, wygrywając każde z nich. To się ceni. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie mu szło równie dobrze i może nawet poszczęści mu się w dorosłej edycji , tego prestiżowego turnieju!

7:07 PM

Who wore it better - stroje sportowe

Październik zbliża się wielkimi krokami, jesień tuż-tuż, a my mamy dla Was kolejną część serii "Who wore it better"! Dzisiaj zaprezentujemy Wam skoczków w strojach, z którymi praktycznie nigdy się nie rozstają, a mianowicie w gustownych dresach albo w nieco luźniejszych stylizacjach. Wbrew pozorom można wyglądać w nich dobrze, o czym zaraz sami się przekonacie. 

Kamil Stoch 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

Daniel-André Tande

Post udostępniony przez Daniel-André Tande (@daniel_a24)

Andreas Wellinger 

Hallo zusammen, ich habe in Wisla leichte Kniebeschwerden gespürt, daraufhin hat unser Arzt eine leichte Entzündung der Patellasehne diagnostiziert. Deshalb werde ich eine dreiwöchige Wettkampfpause einlegen und das Training sowie die Therapie anpassen. Ich finde es sehr schade, dass für mich somit das Heimspringen in Hinterzarten ausfällt – das ist immer eine ganz besondere Veranstaltung. Mit Blick auf die neue Saison möchte ich völlig schmerzfrei trainieren, um dann in guter Form wieder zurück zu kommen 😊 Euer Andi Hello everyone, in Wisla I realized that there is a hurting in my knee. Our doc diagnosed a low-grade inflammation and we decided to take a break from competitions for three weeks. That’s why my training will be focused on therapeutic work outs for some time. I’m really sad about the fact, that I have to skip the competition in Hinterzarten – it’s always special to jump in your home country. Looking at the new season, I want to improve the feeling during training to be back in a good shape 😊 Yours Andi
Post udostępniony przez Andreas Wellinger (@andreaswellinger)

Maciej Kot i Piotr Żyła


Peter Prevc 

Post udostępniony przez Peter Prevc (@pprevc)

Andreas Stjernen 

Post udostępniony przez Andreas Stjernen (@astjernen)

Richard Freitag

Post udostępniony przez Richard Freitag (@freitag.richard)

Anders Fannemel 

Post udostępniony przez Anders Fannemel (@andersfannemel)

Sigurd Søberg

Post udostępniony przez Sigurd Nymoen Søberg (@sigurtso)

Johann André Forfang 

Post udostępniony przez Johann Forfang (@johannforfang)

Jernej Damjan

Post udostępniony przez Jernej Damjan (@jernejdamjan)

Stefan Hula 


Gregor Schlierenzauer 

Post udostępniony przez Gregor Schlierenzauer (@gregorschlierenzauer)

Mackenzie Boyd-Clowes 

Post udostępniony przez Mackenzie Boyd-Clowes (@mackenskibc)

Joakim Aune 


Elias Tollinger 

Post udostępniony przez Elias Tollinger (@eliastollinger)

Klemens Murańka

Post udostępniony przez Klimek Murańka (@klems221.5)

Joachim Hauer 

Post udostępniony przez Joachim Hauer (@joahauer)

Moim zdaniem najlepiej w tym zestawieniu wypadli Andreas Wellinger, Gregor Schlierenzauer, Joakim Aune i Elias Tollinger. A według Was który ze skoczków prezentuje się najkojrzystniej?

8:49 PM

Dzieci kadr-Japonia

Kolejny artykuł z naszej serii, tym razem sprawdzimy ile obecnych lub byłych japońskich zawodników ma już potomstwo.Niestety jest ich zaledwie trzech. Ciekawi?


Noriaki Kasai i córka Rino
Post udostępniony przez 葛西 紀明 NORIAKI KASAI (@nori66nori66)
Masahiko Harada - dwoje dzieci 

Tsuyoshi Ichinohe - jedno dziecko


8:20 PM

Bio numeru 2. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Bio numeru 2. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
Tym oto sposobem dotarliśmy do przedostatniego posta naszej jakże długiej serii. Dziś razem z wami dowiem się różnych informacji z życia skoczka, który niewiele przegrał Kryształową Kulę, a co więcej, stoczył piękną walkę ze zwycięzcą. Myślę, że tego zawodnika można przedstawić tylko sukcesami i każdy wiedziałby, o kogo chodzi. Zapraszam was na Bio!


Kamil StochData i miejsce urodzenia, klub.
Kamil urodził się 25 maja 1987 roku w Zakopanem, jest zawodnikiem klubu KS Eve-nement Zakopane.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty PŚ.
Stoch swoje starty zaczął już w konkursach w lidze szkolnej. 31 lipca 1999 roku został Mistrzem Świata Młodzików, później startował między innymi w Mini Pucharze Beskidów czy Pucharze McDonald's. W sezonie 2001/2002 uczestniczył już w Mistrzostwach Polski Seniorów. W Pucharze Kontynentalnym pierwszy raz pojawił się w sezonie 2002/2003 jednak wystąpił tylko w dwóch konkursach. W Pucharze Świata zadebiutował 17 stycznia 2004 roku w Zakopanem (49. miejsce), a pierwsze punkty zdobył 11 lutego 2005 roku w Pragelato (7. miejsce).

Rekord życiowy.
Rekord życiowy Stocha to 251,5 metra uzyskany w Planicy 2017 w konkursie drużynowym.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Kamil wielkich osiągnięć ma naprawdę dużo i trwale wpisał się w historię skoków narciarskich. Jest dwukrotnym Mistrzem Olimpijskim z Sochi 2014, zdobywcą Kryształowej Kuli w sezonie 2013/14, plasował się jeszcze dwa razy na podium klasyfikacji generalnej, raz na trzecim miejscu 2012/2013, oraz raz na drugim miejscu 2016/17. Jest również indywidualnym Mistrzem Świata z Val di Fiemme 2013, zdobywcą brązowego medalu MŚ w drużynie z Val di Fiemme oraz Falun 2015, oraz Mistrzem Świata w drużynie z Lahti 2017. W sezonie 2016/17 zajął również trzecie miejsce w PŚ w lotach narciarskich. Wygrał również Turniej Czterech Skoczni w sezonie 2016/17 zacięcie rywalizując z Danielem Andre Tande, był również drugi w całym, nowo powstałym cyklu Raw Air. Ma dwa srebrne medale Mistrzostw Świata Juniorów zdobyte w drużynie (Stryn 2004, Rovaniemi 2005). Dwa razy zdobył drugie miejsce w klasyfikacji Letniego Grand Prix (2010,2011) i raz trzecie (2016). Wygrał też klasyfikację Letniego Pucharu Kontynentalnego (2010). Kamil jest również 8-krotnym Mistrzem Polski, dziesięciokrotnie zdobywał srebro i siedmiokrotnie brąz. Na podium Pucharu Świata stawał 44 razy, z czego 22 razy zwyciężał. Sześć zwycięstw z tego zestawu odnosił w Polsce, w tym cztery razy w Zakopanem. 

Ciekawostki.
Kamil odznaczony jest Krzyżem Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski (2014), Medalem Holmenkollen (2015), oraz Krzyżem Małopolski (2017). Wygrał również Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski w 2014 roku. Jesienią 2014 założył swój klub KS Eve-nement Zakopane, prezesem klubu została jego żona Ewa. Kamil posiada swoją kolekcję ubrań, którą można kupić na kamiland.pl. 


7:50 PM

Zapomniane skocznie Australii - Piper's Gap

Kolejny post z naszej nowej serii przed Wami! Ciągle znajdujemy się w krainie kangurów Australii, która chociaż z pozoru nie kojarzy się ze sportami zimowymi, niegdyś posiadała kilka istotnych obiektów na mapie świata skoków. Tym razem przyszedł czas na skocznię w Piper's Gap. Co wiecie o tym zapomnianym obiekcie? 

W Australii nie zachował się już żaden obiekt do uprawiania skoków narciarskich, ale w nie aż tak dalekiej przeszłości ten kontynent mógł poszczycić się kilkoma istotnymi skoczniami. Jedną z nich jest Piper's Gap Ski Jump, która została wybudowana na wzgórzu Mount Piper, które jest częścią najwyższego szczytu kontynentu - Góry Kościuszki. Obiekt stworzono w 1967 roku i wydano na jego budowę 12000 australijskich dolarów. Konstrukcję sfinansowała Narciarska Rada Nowej Południowej Walii. Jej cechą charakterystyczną zdecydowanie był masywny i drewniany najazd. Punkt konstrukcyjny Piper's Gap znajdował się na 42 metrze. W 1970 roku, po trzech latach od wybudowania, skocznia poddana została gruntownego remontowi, jednakże nie zmieniło to faktu, iż obiekt był praktycznie nieużywany. Z powodu wysokich kosztów utrzymania, skocznia w Piper's Gap została rozebrana w 1979 roku i na stałe znalazła swoje miejsce w historii skoków narciarskich. 

8:03 PM

Paschke pozostaje niepokonany w Rasnovie

Paschke pozostaje niepokonany w Rasnovie

Dzisiaj mieliśmy okazję śledzić zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego, które kończyły weekend w Rasnovie. Wygrał je standardowo Niemiec Pius Paschke lądując kolejno na 102 i 98,5 metrze. Ale serio Pius, mógłbyś dać szansę innym, to się już robi nudne. No chyba, że bawisz się w Petera Prevca z sezonu 2015/2016. Na drugim stopniu podium uplasował się Słoweniec Tilen Bartol, a na trzecim Austriak Daniel Huber. Czwarty był jeden z naszych reprezentantów Klimek Murańka. Na piątym miejscu konkurs ukończył Niemiec Dominik Maylaender, a na szóstym znany wszystkim Norweg Joachim Hauer. Tuż za nim znalazł się Słoweniec Timi Zajc. Nasi zachodni sąsiedzi mogą być bardzo dumni z występu swoich skoczków, ponieważ w czołowej dziesiątce znalazło się ich jeszcze dwóch - na ósmej pozycji Moritz Baer, a na dziesiątej David Siegel. Rozdzielił ich uroczy Szwajcar Andreas Schuler. W serii finałowej wystąpili dodatkowo dwaj Polacy - osiemnasty Aleksander Zniszczoł i dwudziesty Przemysław Kantyka. Już za tydzień w Klingenthal odbędą się ostatnie zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego, a liderem klasyfikacji niezmiennie pozostaje Klemens Murańka. 
Copyright © 2016 Skoki okiem Kobiet , Blogger